Новини / Аналітика / Активи ВР йдуть до Росії
9 вересня 2010, 09:57
Розмір шрифта: А А А

Активи ВР йдуть до Росії

Активи ВР йдуть до Росії, British Petroleum, активи, Росія, ТНК-ВР, родовища, нафтова пляма, свердловина, Ексон Вальдез, нафта
Активи ВР йдуть до Росії

Британська нафтова корпорація British Petroleum (BP) має намір продати російській ТНК-ВР великий пакет своїх активів в нафтових родовищах Північного моря. За них компанія планує виручити від 5 до $ 10 млрд, які їй необхідні для відшкодування втрат в результаті вибуху бурової платформи в Мексиканській затоці і послідувалої за ним екологічної катастрофи.

Це питання вже знаходиться у стадії переговорів. Крім того, джерела в ВР стверджують, що корпорація також виставила на продаж і свою частку в найбільшому північноамериканському нафтовому родовищі Прудо-Бей за $ 20 млрд. Рішення розшити список готових до продажу активів BP прийнято на тлі зростаючих витрат по ліквідації наслідків аварії в Мексиканській затоці.

Очищення від нафти вод Мексиканської затоки вже обійшлося ВР в $ 8 млрд. Ця сума включає в себе вартість ліквідації наслідків розливу, вартість будівництва додаткових «розвантажувальних» свердловин, герметизації свердловини, гранти прибережним країнам і виплати за позовами. До компанії вже подано щонайменше 127 тис.позовів від постраждалих, за ним зроблені виплати на $ 399 млн. Сама компанія повідомляла, що щодня виплачує по $ 3,5 млн компенсацій.

Раніше BP планувала в найближчі півтора року продати активи на $ 30 млрд, щоб «розплатитися» за нафтову катастрофу в Мексиканській затоці. Тепер же джерела в ВР стверджують, що корпорація також вирішила продати більше активів, ніж очікувалося раніше, збільшивши загальну суму виручки до $ 40 млрд.

На початку липня з‘явилася інформація, що BP має намір розлучитися з часткою у венесуельських, колумбійських, в’єтнамських та частково аргентинських підприємств. До того моменту компанія продала частину американських, канадських і єгипетських активів на загальну суму в $ 7 млрд корпорації Apache. Приблизно в той же час BP заявляла, що не збирається позбавлятися від бізнесу в Північному морі. Однак, як видно, згодом компанія змінила свою позицію.

При цьому, як відзначають фахівці, покупка активів у нафтових родовищах Північного моря може послужити ТНК-BP непогану службу. Компанія, що активно освоює нові родовища нафти і газу в Західному Сибіру, напередодні заявила, що видобуток нафти в цьому регіоні втрачає економічну ефективність.

Зокрема, в інтерв'ю телеканалу «Росія-24» виконавчий віце-президент ТНК-ВР з розвідки та видобутку Сергій Брезицький сказав, що темпи падіння видобутку в Західному Сибіру в різних нафтових компаніях у короткостроковій перспективі прогнозуються в межах 3-5%.

«Так, тут побудована інфраструктура, але якість запасів погіршується, гостро стоять проблеми обводненості, енергоефективності, — пояснив він. — Сьогодні розробка родовищ Західного Сибіру знаходиться на тому етапі, коли потрібно приймати кардинальні рішення. І не тільки з точки зору роботи компаній тут, але і з точки зору можливості податкових послаблень».

За його словами, ТНК-ВР планує свою роботу з чітким розумінням того, що видобуток компанії в Західному Сибіру продовжить знижуватися.

«Зараз ми розраховуємо підтримувати рівень беззбитковості видобутку в цьому регіоні до 2013-2014 року. Далі настає межа, після якої активи почнуть генерувати негативний грошовий потік Життя родовищ Західного Сибіру в економічно ефективних ринкових параметрах залишилося на 10 років», — вважає Брезицький.

Нагадаємо, керована BP платформа Deepwater Horizon затонула в Мексиканській затоці біля узбережжя штату Луїзіана 22 квітня після 36-годинного пожежі, що послідувала услід за потужним вибухом, який забрав життя 11 людей.

У даний момент інженери BP змінюють противикидний превентор на аварійній свердловині. Після цього буде продовжено буріння свердловини спеціальної, через яку на саме дно аварійної свердловини повинні бути залиті цемент і бурова рідина. Таким чином, витік нафти буде повністю зупинен.

Витік став найгіршою екологічною катастрофою в історії США, який перевершив за масштабами аварію на танкері «Ексон Вальдез» у 1989 році. Тоді в результаті катастрофи на танкері компанії Exxon близько 260 тис. барелів нафти вилилося в море, утворивши нафтову пляму у 28 тис. квадратних кілометрів.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Останні новини за сьогодні: