Новини / Аналітика / Біопаливо — злочин проти людства
30 жовтня 2007, 08:19
Розмір шрифта: А А А

Біопаливо — злочин проти людства

Біопаливо - злочин проти людства, ООН, біопаливо, альтернативні джерела енергії, руйнування грунту
Біопаливо — злочин проти людства

Експерт з ООН зробив висновок про те, що використання сільськогосподарських культур, що набирає обороти, для отримання біопалива, замість бензину, є злочином проти людства. Особливий доповідач Організації Об'єднаних Націй, Джин Зіглер (Jean Ziegler), висловив свої побоювання з приводу того, що біопаливо може принести більше голоду наший планеті.

Виробництво біопалив, що росте в масштабах, сприяло тому, що ціна на деякі культури підскочила до рекордних рівнів. Вислови Зіглера, зроблені в центрі ООН в Нью-Йорку, мали наміри привернути увагу до проблеми. Доповідач виразив своє незадоволення непродуманим кроком – використанням таких культур, як кукурудза або цукор, для виробництва палива. Це, на його думку, є рецептом лиха.

Це, як він сказав, злочин проти людства – використовувати орні землі для вирощування культур, які потім спалюються як паливо. Зіглер закликає до 5 річної заборони на такі дії. За цей час, як вважає Зіглер, технічний прогрес дозволить використовувати відходи сільського виробництва, такі як стрижні кукурудзяного качана і листки бананів, замість безпосередньо культур, для виробництва палива.

Виробництво біопалива, що набирає обороти, було викликане, від частини, бажанням знайти безпечніші для навколишнього середовища альтернативи нафти. США також прагнути скоротити свою залежність від нафти, що імпортується з політично нестабільних регіонів.

Але ця тенденція супроводила різкому зростанню цін на їжу, оскільки фермери, зокрема в США, переходять з вирощування пшениці і сої на кукурудзу, яка потім перетвориться в етанол.

Зіглер не єдиний, хто стурбований проблемою. Міжнародний Валютний Фонд минулого тижня виявив неспокій про те, що усесвітня залежність від зернових культур, як джерела палива, що росте, може мати серйозні наслідки для бідних країн.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Сміття та сонце: у «Київенерго» шукають альтернативу газу

6 травня 2017, 08:26

Індія профінансує перехід України на відновлювану електроенергію

17 квітня 2017, 20:32

Країна ЄС допоможе Україні відмовитися від газу

1 квітня 2017, 18:11

Останні новини за сьогодні: