Новини / Аналітика / Що дасть план Гройсмана
14 травня 2017, 15:54
Розмір шрифта: А А А

Що дасть план Гройсмана

Що дасть план Гройсмана, програма реконструкції доріг, бюджет, Андрій Мартенс
Що дасть план Гройсмана

Днями прем‘єр-міністр України Володимир Гройсман заявив про те, що уряд формує п’ятирічну програму реконструкції доріг у зв‘язку з переходом на середньострокове бюджетне планування.

Що, за його словами, повинно дозволити забезпечити високу якість виконання дорожніх робіт і відновити українські автошляхи.

Планування п’ятирічного плану по ремонту доріг – це чудово. І чудово це з тієї причини, що зараз, як і раніше, з року в рік розподіл коштів на дороги здійснюється у межах одного бюджетного року, і часто з урахуванням політичної, а не економічної доцільності.

Анонсований план дозволить чітко розподілити пріоритети: що потребує першочергового ремонту та відновлення, а що можна зробити у другій, третій і наступні роки. Таким чином спланувавши видаткову і дохідну статті бюджету на автодорожню галузь.

У підсумку це обмежить практику політичного втручання у розподіл коштів і дасть потужний сигнал для дорожньо-будівельних компаній, які планують заходити на український ринок в розрахунку на довгострокове і прогнозоване, хоча б у п‘ятирічній перспективі, співробітництво. Це дозволить створити здорову конкуренцію, підвищити якість робіт і знизити її вартість. Залишається питання тільки в тому – що буде закладено в ідеологію цього плану.

Буде він сприяти розвитку і зростанню добробуту нації, покращуючи доступ і зв’язку між виробничими центрами і ринками; з національними, регіональними, обласними та районними центрами; з соціальною сферою, охороною здоров'я, освітою та зайнятістю.

Приміром, якщо у нас 40% всіх валютних надходжень генеруються за рахунок аграрного сектора, то нам потрібно розвивати дороги виключно в цьому напрямку. Це дороги від полів до елеваторів, від елеваторів до переробки, і далі вже в бік портів та залізниці. А це напряму на південь (Миколаївська, Одеська і Херсонська область.

Ми транзитна держава, а значить нам необхідно розвивати міжнародні транспортні коридори з півночі на південь і з заходу на південь, знову ж таки в бік портів. І найголовніше питання – чи будуть дотримуватися цього плану. Адже у нас вже є План на 2013-2018 рр, який ніхто й ніколи не виконував.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

В Україні створять раду міжнародних експертів для боротьби з корупцією

1 червня 2017, 20:38

Поїхати в ЄС недорого: як економити на квитках, їжі та ночівлі

25 травня 2017, 13:38

Кабмін прив'язав виплати бюджетникам до прожиткового мінімуму

22 травня 2017, 13:32

Останні новини за сьогодні: