Новини / Аналітика / Долар може подорожчати до квітня, — експерти
13 січня 2016, 15:29
Розмір шрифта: А А А

Долар може подорожчати до квітня, — експерти

Долар може подорожчати до квітня, - експерти, курс долара, подорожчання, НБУ, Олександр Охріменко
Долар може подорожчати до квітня, — експерти

Після січневих вихідних готівковий курс долара знову почав коливатися: спочатку подорожчав до 25,5-25,9 грн у продажу і 24,5-24,6 грн в покупці, потім подешевшав на 15-20 коп. У результаті курс покупки на міжбанку встановився на рівні 23,5 грн/$, а в реальному продажу – на рівні 25,7 грн/$.Як роз’яснив нам аналітик Андрій Шевчишин, до подорожчання долар штовхає дефіцит валюти на ринку. А він виник з двох причин: наші експортери її притримують, так як у світі знижується попит на українську продукцію (руду, металопрокат, зерно), а імпортери і населення, навпаки, намагаються закупити валюту про запас. “Також люди стали економити, так що на свята не було традиційних великих продажів доларових заначок в обмінники. А тіньовому ринку валюти стало працювати складніше: НБУ почав закривати дрібні необладнані обмінники і перекриває діяльність конвертцентрів”.

Президент Украналітцентра Олександр Охріменко уточнює: НБУ задовольняє не більше 30% заявок на міжбанку, накопичуючи валюту для оплати закупівлі газу взимку: “Відмовляють навіть імпортерам ліків, не кажучи вже про фрукти, тому чекаю зростання цін передусім на цитрусові”.

За прогнозами Шевчишина, дефіцит як готівкової, так і безготівкової валюти буде зберігатися, але до кінця січня вище 26 грн/$ курс не виросте. А от до кінця березня, з пожвавленням ділової активності, долар може плавно дорожчати до 28 грн і більше. Охріменко ж говорить, що до кінця кварталу на міжбанк почне надходити валюта від експорту 2015 (закінчиться відстрочка продажу в 90 днів), і дефіцит зменшиться. Але цього буде мало, так що курс все одно поступово підвищиться до квітня до 27,5-28 грн/$.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Відкрилася вакансія мандрівника по світу з зарплатою 2500 євро

29 травня 2017, 18:40

Останні новини за сьогодні: