Новини / Аналітика / Ющенко – Росії: Друзі, не бійтеся НАТО!
1 квітня 2008, 10:12
Розмір шрифта: А А А

Ющенко – Росії: Друзі, не бійтеся НАТО!

Ющенко – Росії: Друзі, не бійтеся НАТО!, ставлення до сусідів, НАТО, Віктор Ющенко, Україна, Північноатлантичний альянс
Ющенко – Росії: Друзі, не бійтеся НАТО!

Президент України Віктор Ющенко заявляє, що вступ України в НАТО не нестиме ніяких ризиків для держав, з якими у країни є відносини, а також для держав-сусідів.

Про це Ющенко заявив у вівторок на засіданні Національної ради з питань взаємодії органів державної влади та органів місцевого самоврядування.

«Я хотів би сказати як Президент стосовно сусідів України: після вступу України в НАТО не з‘явиться жодних нових ризиків для країн, з якими ми маємо відношення, для держав-сусідів», — підкреслив Глава держави.

Ющенко зазначив, що сьогодні питання про вступ України до Північноатлантичного Альянсу взагалі не стоїть, а розглядається лише її приєднання до плану дій про членство в НАТО. «Вибір буде через роки (щодо вступу України в НАТО – ред.)», — сказав Президент».

Тим часом, за словами Глави держави, сьогодні навколо питання про приєднання України до ПДЧ «піднявся весь світ». «Значить, це питання ведеться не дарма. Він існує», — сказав Ющенко.

За його словами, мета євроатлантичної інтеграції України – не формування політики проти когось, а визначення інтересів країни, її ідентифікація.

Днями новообраний президент РФ Дмитро Медведєв заявив, що ситуація навколо Грузії та України, які планують вступити в НАТО, загрожує європейській безпеці.

«Ситуація навколо Грузії та України нас не радує. Ми вважаємо її вкрай неприємною для існуючої конструкції європейській безпеки, — сказав Медведєв в інтерв’ю британській газеті «Файненшл таймс», текст якого розповсюджений прес-службою Кремля.

Питання про приєднання України і Грузії до плану дій зі вступу в НАТО буде розглянуте на саміті організації у квітні.

«Я взагалі хотів би сказати, що будь-яка держава не може отримати задоволення від того, що до твоїх кордонів наближаються представники військового блоку, в якому ти не береш участі. Тим більше, не дуже з‘ясована річ, коли переважна більшість громадян однієї з держав, такої, наприклад, як Україна, виступає категорично проти вступу в НАТО, а уряд відповідної держави проводить іншу політику. Ось це якраз і є питання про реальну демократію. Як мінімум, у таких ситуаціях прийнято проводити референдуми», — зазначив новообраний президент РФ.

Відповідаючи на запитання про можливість підписання угоди між чинним президентом Росії Володимиром Путіним і президентом США Джорджем Бушем, яка стала б їхньою спільною спадщиною, зокрема, в світлі того, що Україна і Грузія можуть вступити в НАТО, Медведєв сказав: «Робота триває, експерти працюють, працюють співробітники МЗС, міністерств оборони. Природно, що у нас можуть бути найрізноманітніші пропозиції, у американців можуть бути найрізноманітніші пропозиції».

За його словами, у Путіна і Буша дуже хороші особисті стосунки.

«Я вважаю, що коли б не ці стосунки, то міждержавні відносини сьогодні виглядали, можливо, навіть набагато складніше. Про це я, до речі, сказав президентові Бушу під час телефонної розмови, коли він подзвонив і привітав мене (з перемогою на виборах президента 2 березня)», — зазначив Медведєв.

Крім того, у середу стало відомо, що 1 квітня, в день візиту американського президента Джорджа Буша до Києва, Держдума має намір переглянути Договір про дружбу, співпрацю і партнерство між Україною і Росією.

Про це повідомив голова думського комітету у справах СНД і зв’язків із співвітчизниками Олексій Островський (ЛДПР). За його словами, необхідно або продовжити договір, або внести до нього зміни і доповнення.

Депутат Держдуми Костянтин Затулін зізнався, що парламентські слухання за день до саміту НАТО у Бухаресті невипадкові. На саміті буде розглянуто питання про приєднання України до Плану дій з членства (ПДЧ) в альянсі. «Термін дії договору закінчується в квітні 2009 р. Значить, до 1 жовтня 2008 р. будь-яка зі сторін має право з нього вийти, попередивши про своє рішення іншу сторону», — заявив Затулін. Він також зазначив, що якщо Україна серйозно збирається вступити в НАТО і її бажання буде підтверджене на саміті у Бухаресті, всередині Росії неминуче посиляться голоси на користь виходу з договору.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Останні новини за сьогодні: