Новини / Аналітика / Як блокування в «Вконтакте» вплине на бізнес українців
25 травня 2017, 16:41
Розмір шрифта: А А А

Як блокування в «Вконтакте» вплине на бізнес українців

Як блокування в "Вконтакте" вплине на бізнес українців, санкції, соцмережі, IT-компанії, підприємці
Як блокування в «Вконтакте» вплине на бізнес українців

Минулого тижня Петро Порошенко підписав указ про введення санкцій по відношенню до російських підприємствам, серед яких також вказані IT-компанії.

Санкції передбачають блокування на території України ряд російських сервісів, в список яких, зокрема, входить «ВКонтакте». Закриття доступу до соціальної мережі торкнеться не тільки рядових користувачів, але і тих українців, хто веде в ній підприємницьку діяльність.

Редакція AIN.UA поговорила з власниками інтернет-магазинів і розважальних спільнот з великою часткою української аудиторії про те, як блокування «ВКонтакте» вплине на їх бізнес і як вони планують діяти дальше.Назар Гладкий, власник розважальних спільнот

Сумарна кількість передплатників:> 1,25 млн
Частка української аудиторії: 95%

Чесно сказати, коли я про це дізнався, був, м‘яко кажучи, в шоці. Спочатку думав, що цей закон залишиться тільки на папері. Але коли побачив, що деякі провайдери активно блокують «ВКонтакте», в тому числі і всі мобільні оператори країни, стало дійсно страшно.

Поки що я планую просто чекати, щоб було зрозуміло, наскільки все серйозно. У планах переходити в Instagram, але це все в майбутньому. Можливо, буду «перетягувати» аудиторію саме туди. Зроблю який-небудь конкурс — аудиторія це любить. Також є ідея перейти на російську аудиторію (в ВК і Instagram).

Поки дуже складно сказати, який це буде шкодити. Думаю через місяць-другий можна буде точно сказати, але я сподіваюся, що це не сильно вплине на заробіток.

Ігор (ім’я змінено на прохання співрозмовника), власник розважальних спільнот

Сумарне число передплатників:> 1,1 млн
Середня частка української аудиторії: 90%

Розмови про цю блокування велися задовго до підписання указу, але серед власників спільнот це ніхто ніколи не сприймав всерйоз. Всі вірили, що все буде добре і в нашій країні до такого ніколи не дійде. Тому ніхто не готувався до блокування і для всіх це стало несподіванкою. Зараз велика кількість адміністраторів українських спільнот в паніці: деякі навіть продають спільноти всього по 10% від їх колишньої вартості, щоб виручити хоч якісь кошти.

Особисто я реагую на це різко негативно, в першу чергу тому, що я втрачаю левову частку своїх доходів. Плюс, доведеться розпрощатися з двома менеджерами-редакторами спільнот, студентами, які отримували за свою віддалену роботу хороші для нашого міста (Львів — ред.) Гроші.

Блокуванням «ВКонтакте» наша країна обмежила право на свободу слова. Адже в цій соціальній мережі ніколи не було утисків з цього приводу. Дозволю собі процитувати слова Павла Дурова, коли в Росії погрожували заблокувати Telegram: «Пропоную заборонити слова. Є інформація, що за допомогою них спілкуються терористи».

Зараз адміни згуртувалися і ми плануємо поширювати через наші «медіа» петицію [про розблокування]. Але будемо відверті — надій на це майже не покладаємо. У той же час процес переходу на інші платформи вже почався.

Більшою мірою ми робимо ставку на Instagram. Там все просто і хороша ціна передплатників. Плюс, він завжди освоювався, але не так активно — раніше в цьому не було необхідності. Також не виключаю, що з‘явимося в Telegram, чув тільки позитивні відгуки про тамтешніх каналах. Кажуть, що конверсія сягає небувалих висот. Потрібно переконатися.

Я думаю, що якусь частину користувачів ми перетягнемо, але глобально це буде мізер. Мабуть, кинемо в хід конкурси та інші SMM-фішечки.

Особисто я втрачаю через блокування «ВКонтакте» в Україні 60 000-70 000 грн в місяць, і це не найбільша сума, якщо врахувати кількох інших моїх знайомих. Плюс, втрачається приріст прибутку, який в середньому становив 5% на місяць.

Дуже багато людей втрачають основний канал просування для своїх товарів і послуг, відповідно SMM-спеціалісти також втрачають клієнтів, яким потрібно просування. У «ВКонтакте» зосереджено колосальну кількість малого бізнесу, якому ніхто після закриття альтернативи не надасть.

Євген, власник спільноти з продажу одягу «7км Одеса».

Кількість передплатників:> 380 000
Частка української аудиторії: 95%

Я особисто відреагував з розумінням і готовий до змін. Це не перший випадок в моєму житті, коли бізнес згортається дуже швидко.

Ми почали робити те, що відкладали в довгу шухляду — це група в Facebook і сайт. Також у нас запущена група, спрямована на Росію. Це дозволить далі генерувати прибуток, але цей показник складе лише 10% від українського гурту.

Зараз в співтоваристві понад 4000 живих відгуків. Ми зберемо всі телефони, які у нас є, і будемо робити розсилку і таргетовану рекламу, де це доречно. Також на стіні ми закріпили заклик залишати нам свої сторінки в Facebook і Instagram. За це ми даємо бонус в 20 грн на наступну покупку.

Цієї зими у нас був оборот 1 млн грн. Якщо брати за рік, то спільнота приносило 400 000 долл чистого прибутку. Втім, ще нічого не сталося. Ми працюємо в штатному режимі.

Тарас Шостенко, засновник мережі магазинів «М’ясо»

Кількість передплатників в співтоваристві«ВКонтакте»:> 300 000

Доля української аудиторії: ~ 80%

Сумарна кількість передплатників в інших соціальних мережах:> 15 000

Тарас Шостенко в своєму подкасті обговорював можливу блокування«ВКонтакте»і наслідки ще в лютому цього року.

AIN.UA призводить скорочену розшифровку.В принципі, з самого старту проекту магазину «М‘ясо» і до цих пір саме група «ВКонтакте» стала для нас якимсь базисом. Адже саме вона і виявилася нашій віртуальній вітриною, нашої торговим майданчиком для інтернет-продажів. За допомогою такого інструменту, як соціальна мережа «ВКонтакте», ми здійснювали наше маркетингові дії на свідомість споживача, ну і продовжуємо їх здійснювати.

[…] Природно, в разі якщо це станеться [блокування], все, кому це необхідно, будуть користуватися соцмережею. Ясна річ, встановлять собі якесь спеціалізоване ПО по обходу цих обмежень.

[…] Так чи інакше, всі ці хитрощі і всі ці блокування, безумовно, ускладнять схему взаємодії зі споживачем, тобто те, через що ми все з вами користуємося соціальною мережею.

[…] Я прекрасно розумію, що багато хто з моїх слухачів, точно також зв’язали свої продажі з «ВКонтакте» і побудували свій бізнес з нуля саме в соціальній мережі — бо не мали жодного стартовим капіталом — можуть і повинні бути стурбовані даною ситуацією. Що ж робити далі? Моя відповідь досить простий і прозаїчний. Я вважаю, що вже зараз, поки все ще працює, як і раніше, необхідно опрацьовувати деякі інші способи комунікації з покупцями.Потрібно починати розбиратися в премудростях Facebook і Instagram, якщо говорити про соціальні мережі.

Попутно пробувати працювати з якимись торговельними майданчиками і агрегаторами по типу «ПриватМаркет», Prom.ua, OLX, Bigl.ua. А ще краще, звичайно, створювати свої власні торгові майданчики. Я маю на увазі сайти і посадочні сторінки.

Але протягом усього часу існування проекту я завжди відкрито заявляв, що мережа магазинів одягу «М‘ясо» побудована на трьох китах: «ВКонтакте», «ПриватБанк» і компанії «Нова Пошта». Саме ці три організації дали можливість розвинутися нашій структурі і домогтися поточних показників.Я неодноразово попереджав усіх, хто мене знає, про те, що блокування «ВКонтакте» може статися. Тобто, морально я був готовий, для мене це не стало якоюсь дикою несподіванкою. Однак радіти цій ситуації я, звичайно, не могу.Зараз у нас, як у компанії, ще не до кінця вивірена стратегія дій. Але вже скоро всі гравці нашого ринку побачать, що ми будемо робити. І, традиційно, отримають можливість повторити наші кроки.

Втім, оскільки блокування вже вступила в силу і ми кожен день дивимося, як один інтернет-провайдер за іншим здають позиції, ми з 18 травня вже почали руху в напрямку реформації у себе в організаціі.В обов’язковому порядку ми будемо інформувати наших клієнтів про можливість використовувати VPN. Ми паралельно працювали і в Facebook, і в Instagram, інша справа, що нашим будинком завжди була «ВКонтакте». Саме в цій соціальній мережі ми працювали в повній мірі.

Для комунікації з клієнтами і партнерами можна використовувати що завгодно — від телефону до Facebook Messenger. Також я особисто виступаю за розвиток власного месенджера для організації, який буде розгорнуто на які належать компанії апаратних потужностях.Постійна міграція в інші соціальні мережі наших клієнтів неминуча, її не потрібно спеціально заохочувати. Тому і спецпропозиції ми не плануємо вводити.

В короткостроковій перспективі (поточний місяць) збиток від блокування складе близько $ 4500-5000. У довгостроковій перспективі це десятки і десятки тисяч доларів. Мені складно визначити це точно, так як я ніколи раніше не бував у подібних сітуаціях.

Іван (ім'я змінено на прохання співрозмовника), адміністратор інтернет-магазіна

Кількість передплатників:> 190 000

Доля української аудиторії: 95%

Чесно кажучи, це повний крах для українських паблік «ВКонтакте»і підприємців, що працюють в цій соцмережі. Деякі з 4 роки розкручували свої спільноти, збирали аудиторію, жили своєю справою — і тут в один момент все, над чим ми так довго працювали, руйнується. Куди переходити — сам не знаю, поки в пошуку.Блокування завдасть можна сказати майже 100% -збитку, тому що поки це єдина платформа, на якій ми розвивалися і яка давала нам таку можливість в повній мірі. Розкручуватися в інших соціальних мережах набагато дорожче і менш еффективно.

Вікторія, власник спільноти з продажу одягу Sofee

Кількість передплатників:> 85 000

Доля української аудиторії: 90%

 Відреагували дуже негативно, спочатку навіть не повірили. Уже зараз в розробці магазин в Facebook. Ми не будемо надавати ніяких заохочень, так як це дуже великий удар нашому бізнесу, піде як мінімум половина кліентов.Пока що нам невідомий збиток, але припускаємо, що це буде близько 50 000 грн на місяць. У цій забороні немає ніякого сенсу, потрібно блокувати конкретні спільноти, а не весь «ВКонтакте». Наш уряд як і раніше не турбується про малий і середній бізнес.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію

Коментарі (3)

 • BlueSkyService (анонімно) 25 травня 2017, 23:53 ссылка
  Разблокирую Вконтакте, Одноклассники, Яндекс, Mail.ru и другие сайты.
  Цена 200 грн.
  Пенсионерам бесплатно.
  https://ogolosha.com/prod/kruglosutochno-razblokiruyu-vkontakte-yandeks-mail-ru-odnoklassniki-28AX.html
 • Анонімно 26 липня 2017, 06:23 ссылка
  Блокування соціальних мереж Вконтакте, Одноклассники, Яндекс, Mail.ru негативно позначиться на імшджу України в світі
  http://sinitsa.tk/newadv/
 • NeooPam (анонімно) 18 листопада 2019, 04:01 ссылка
  Здесь вы можете заказать копию любого сайта под ключ, недорого и качественно, при этом не тратя свое время на различные программы и фриланс-сервисы.

  Клонированию подлежат сайты как на конструкторах, так и на движках:
  - Tilda (Тильда)
  - Wix (Викс)
  - Joomla (Джумла)
  - Wordpress (Вордпресс)
  - Bitrix (Битрикс)
  и т.д.
  телефон 8-996-725-20-75 звоните пишите viber watsapp
  Копируются не только одностраничные сайты на подобии Landing Page, но и многостраничные. Создается полная копия сайта и настраиваются формы для отправки заявок и сообщений. Кроме того, подключается админка (админ панель), позволяющая редактировать код сайта, изменять текст, загружать изображения и документы.

  Здесь вы получите весь комплекс услуг по копированию, разработке и продвижению сайта в Яндексе и Google.

  Хотите узнать сколько стоит сделать копию сайта?
  напишите нам
  8-996-725-20-75 звоните пишите viber watsapp
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

З-за блокування Яндекса постраждали сайти українських держструктур

30 травня 2017, 15:59

Останні новини за сьогодні: