Новини / Аналітика / Як зміняться ціни на ліки в Україні після виходу Великобританії з ЄС
25 червня 2016, 20:31
Розмір шрифта: А А А

Як зміняться ціни на ліки в Україні після виходу Великобританії з ЄС

Як зміняться ціни на ліки в Україні після виходу Великобританії з ЄС, Великобританія, вихід із ЄС, зниження цін, європейські ліки
Як зміняться ціни на ліки в Україні після виходу Великобританії з ЄС

Після виходу Великобританії з Європейського Союзу українцям можна сподіватися на зниження цін на європейські і британські ліки.

За даними митної статистики, за підсумками 5 місяців цього року, список імпортерів медикаментів в нашу країну очолила Німеччина, на яку припало 20,4% від загальних поставок на суму $100,4 млн. В трійку потрапила також Франція (8,8% на $43 млн.).

Враховуючи, що імпортні ліки у вітчизняних аптеках займають близько 20%, а частина з них не має українських аналогів, зниження цін на третину асортименту переоцінити складно.Втім, керівник громадської організації “Медичний контроль” Ігор Щедрін повідомив, що в найближчому майбутньому розраховувати на здешевлення європейських ліків в Україні не доводиться.

“Справа в тому, що найголовнішим фармацевтичним ринком у світі є США. Тому всі міжнародні концерни, в тому числі європейські, прив’язують свої ціни не до євро, а до долара. Відповідно, нашим імпортерам вони також виставляють доларові цифри”, — пояснив експерт.

За словами Щедріна, ослаблення євро може знизити собівартість виробництва європейських препаратів.

“Але вона дуже слабо впливає на ціни. Цінники на фармпродукцію більше прив’язані до попиту, ситуації на конкретному ринку і регуляторних вимог влади”, — зазначив Щедрін.

Тобто, для того, щоб європейські ліки почали дешевшати в Україні, повинен або рекордно обвалитися євро, або просісти долар.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію

Коментарі (1)

  • Анонімно 16 серпня 2016, 22:13 ссылка
    Корейці користуються альтернативними ліками.
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Зниження цін на нерухомість поділило потенційних продавців на два табори — експерт

23 травня 2017, 13:29

Останні новини за сьогодні: