Новини / Аналітика / Яким буде 5G і коли його чекати в Україні
2 травня 2017, 16:23
Розмір шрифта: А А А

Яким буде 5G і коли його чекати в Україні

Яким буде 5G і коли його чекати в Україні, мобільний зв'язок, технології 5G, технології
Яким буде 5G і коли його чекати в Україні

П‘яте покоління мобільного зв’язку – це не тільки швидкості до 10 Гбіт/с, але і розумні лічильники, автомобілі й цілі міста.

Британські консультанти з Analysys Mason, яких Національна комісія регулювання зв‘язку та інформатизації (НКРСІ) залучила в якості радників для запуску в Україні 4G, представили огляд основних аспектів і перспектив технології 5G.

Експерти очікують, що п’яте покоління відкриє революційні технологічні можливості в порівнянні з вже існуючими стандартами. Якщо пікова швидкість в 3G становить 42 (іноді – до 63) Мбіт/с, в 4G – до 1 Гбіт/с, то в 5G вона зросте до 10 Гбіт/сек. Відповідно, середні швидкості для кожного з поколінь коливаються в межах 3 Мбіт/с, 15 Мбіт/с і 100 Мбіт/сек.

Середній час затримки, яке в 3G і 4G становить 150 мс і 50 мс, у новому стандарті має впасти до рівня менше 5 мс. Це критично важливий параметр, наприклад, для автономного транспорту.

Одна базова станція третього і четвертого покоління може обслуговувати в середньому, відповідно, 50 і 500 активних сполук. Для 5G нормою має стати 1 млн підключень на 1 квадратному кілометрі.

Якщо для 3G стандартом вважається підтримка мобільності на швидкості 300 км/год, для 4G – 400 км/год, то для п‘ятого покоління – більш 500 км/ч.

Всі ці новітні можливості дозволять надавати не тільки класичну послугу мобільного інтернету для смартфонів на швидкості до 10 Гбіт/сек. Реальністю стануть підключені автомобілі, розумні міста, інтелектуальні лічильники, віддалена хірургія, віртуалізація і автоматизація виробничих процесів.

Міжнародний союз електрозв’язку (ITU) на своїй World Radio Conference в 2019 році повинен прийняти єдине для всього світу розподіл радіочастот для 5G. До 2020 року основним панівним стандартом у світі залишиться 4G.

Першими ластівками у 5G повинні стати дві далекосхідні країни. Південна Корея пообіцяла розгорнути 5G-мережу до зимових Олімпійських ігор 2018 року. Японія має намір встигнути до літньої Олімпіади 2020 року.

Широкомасштабне впровадження п‘ятого покоління мобільного зв’язку очікується з 2025 року. Мабуть, близько до цієї дати можна сподіватися на появу перших 5G-мереж в Україні.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Оновлення Windows 10 вбило пристрої користувачів

2 червня 2017, 16:07

Трамп закликав світових лідерів телефонувати йому на мобільний

31 травня 2017, 10:16

Останні новини за сьогодні: