Новини / Аналітика / Поступка МВФ: Тисячі українців можуть залишитися без пільг і дострокових пенсій
23 червня 2016, 17:50
Розмір шрифта: А А А

Поступка МВФ: Тисячі українців можуть залишитися без пільг і дострокових пенсій

Поступка МВФ: Тисячі українців можуть залишитися без пільг і дострокових пенсій, Володимир Гройсман, МВФ, скорочення переліку професій, пільговий вихід на пенсію
Поступка МВФ: Тисячі українців можуть залишитися без пільг і дострокових пенсій

У п’ятницю, 24 червня, Кабмін планує скоротити перелік професій і посад працівників з так званих «списків № 1 і № 2» зі шкідливими умовами праці.Це одна з поступок, які прем’єр Володимир Гройсман робить перед МВФ, і одночасно спосіб не підвищувати пенсійний вік.

У першому списку – найшкідливіші професії. Це гірницькі спеціальності – інженери, маркшейдери, прохідники; робітники, зайняті в чорній металургії, трубопрокаті, коксохімічному виробництві та хімпромі, льотчики, атомники, метробудівці й ті, хто зайнятий на шкідливих виробництвах, пов’язаних зі сплавами металів. А також люди, що працюють з вибухівкою, азбестом, склом.

У другий список входять машиністи, оператори кранів, геологи та механізатори, деякі викладачі, більшість медпрацівників, слюсарі, працівники театрів і цирків.

«За першим списком кількість працівників, які мають право на пільговий вихід на пенсію, становить 169 тисяч осіб. Їх скоротять до 55 тисяч. За другим списком з 223 тисяч чоловік скоротять до 102 тисяч, – розповів екс-депутат Ради Андрій Павловський.

За словами голови шахтарської профспілки Михайла Волинця, список «схудне більш ніж наполовину». З обох списків випадають робочі, задіяні у видобутку залізних руд, роботі з кольоровими металами, працівники ГЗК, рятувальники.

«Гірше тільки медикам: позбавлять пільгових пенсій майже всіх: рентгенологів, хірургів, інфекціоністів, медсестер психлікарень», – підкреслив він.

Також позбавлять пільг майже всіх педагогів, працівників хімічної галузі, залізничників, атомників. Більшості термін виходу на пенсію з 35-40 років піднімуть до 50-55.

Серед пільг головна – достроковий вихід на пенсію. Також це надбавки за шкідливість до пенсій.
 

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Світовий банк підтримав проект пенсійної реформи

31 травня 2017, 17:28

Українцям пообіцяли нову середню зарплату

31 травня 2017, 17:17

Що потрібно знати про абонплату за опалення, яку українцям доведеться платити вже цього літа

30 травня 2017, 15:52

У Кабміні пригрозили тюремними термінами за дірки на дорогах

30 травня 2017, 15:27

Останні новини за сьогодні: