Новини / Аналітика / Медійщикам намалювали ринок
4 січня 2009, 08:17
Розмір шрифта: А А А

Медійщикам намалювали ринок

Медійщикам намалювали ринок, рекламно-комунікаційний ринок, прогнози, падіння об\'ємів реклами, ринок реклами
Медійщикам намалювали ринок

Дослідницька компанія Cortex вчора не тільки уточнила свої прогнози розвитку вітчизняного рекламний-комунікаційного ринку на 2008 р., але і узяла на себе відповідальність обнародувати відповідні прогнози на 2009 р.

Цифри навряд чи когось обрадували, але декого здивували.

Як вже писали «і», по прогнозах Cortex, вітчизняний ринок реклами в медіа просяде наступного року на 22% в гривневому еквіваленті. Якщо до цього додати нездійснені очікування медійщиков і цього року (в середньому фінансові показники ринку опинилися на 10% нижче прогнозованих на початку року), та ще і звичку рахувати все в доларах, то для деяких сегментів медійного ринку прогноз близький до смертного вироку. В першу чергу це стосується регіонального телебачення і газет, яким Cortex пророкуватиме найменше приємні перспективи.

Хоч недобір рекламних бюджетів спостерігається абсолютно у всіх сегментах, в цілому ринок показало 12%-ный зростання (в кінці 2007 р. цей показник закладався на рівні 23%). Проте об‘єм реклами на регіональному телебаченні і в газетах, по оцінках компанії, впав на 29% і 13%, відповідно, в порівнянні з результатами 2007 р. У наступному ж році як регіональному ТБ, так і газетному ринку готують падіння рекламних доходів ще на 40%.

 

Більш вражаюче за все те, що, констатуючи підвищення інтересу рекламодавців саме до регіональних телекомпаній (за словами Оксани Стехиной, керівника відділу по роботі з клієнтами агентства AMMVizeum, «кількість запитів від рекламодавців відносно розміщення реклами на місцевих телеканалах за останній місяць-два зросло у декілька разів»), керівники невеликих каналів згодні з подібними прогнозами. Так, за наслідками опиту 43 членів Незалежної асоціації телерадиовещателей, що представляють рівномірно всі регіони країни, мовці самі прогнозують зниження рекламних витрат в регіональних медіа на 45% наступного року. Наскільки оправданни такі прогнози можна судити лише приблизно, оскільки об’єм реклами в місцевому і регіональному ТБ ніхто точно не вимірював, такі канали нецікаві крупним рекламодавцям, а освоювані ними бюджети сприймаються і оцінюються в межах декількох відсотків рекламного шуму. «Не можна сказати, що це нас не торкнеться. Але в умовах, коли нашідоходи від реклами як комунального телеканалу складають всього біля 7%, хвилина реклами стоїть в середньому $8, а реклами алкоголю, тютюну або мобільного зв‘язку у нас ніколи не було, боятися подібного падіння рекламного ринку було б дурне. Маленькі телекомпанії, на зразок наший, яких сотні по всій країні, весь час живуть в якійсь кризі», — говорить Лариса Шегеда, директор КП «Южненськая міська студія телебачення «Миг»» (Одеська обл.).

Проблеми великої приблизності оцінок існують і на вітчизняному друкарському ринку. Якщо телевізійники вже почали сідати за стіл переговорів з рекламодавцями, то видавці продовжують намагатися домовитися поодинці. Про проблеми на ринку практично щодня свідчать заяви або про закриття проектів (журнали «Пані» і «Вона»), або про скорочення кількості виходів видання («Газета по-українськи», газета «24»), або ж про скорочення його об’ємів. Фахівці заявляють, що таке падіння об‘ємів реклами в газетах, як показав Cortex, не є безперечним фактом. «Це пов’язано з тим, що дані по об‘ємах реклами в газетах менш точні в порівнянні з журналами», — відзначає медіаексперт Олександр Берімец. Разом з тим потрібно враховувати загальносвітову тенденцію, яка показує, що динаміка зростання об’ємів реклами в газетах декілька менше в порівнянні з журналами, тому кризові явища в економіці сильніше б‘ють саме по цьому сегменту. Втім, зараз згадується літня діськусця видавців і рекламістів, коли звучали заяви про те, що об’єм реклами у вітчизняній пресі склав в 2007 р. не $210 млн., а $430,2 млн., при цьому Асоціація незалежних регіональних видавців повідомила, що об‘єм реклами в регіональній пресі склав минулого року не менше $90 млн.

Точнішу картину ринок зможе скласти лише постфактум. Проте «у видавців є потенціал показати результати по об’ємах реклами на рівні ринку в цілому», — упевнений Олександр Берімец. Оскільки на повноцінну телевізійну кампанію потрібні значні засоби, в умовах скорочення маркетингових бюджетів обов'язково знайдуться рекламодавці, які вважатимуть за краще розміститися в пресі. «Вартість контакту, звичайно, буде вища, але якщо преса зможе чітко показати свою аудиторію і надати більш менш точні дані по її обхвату, падіння не буде таким значним», — говорить експерт. ua/biz/2008/12/16/21651/

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Гройсман про ринок землі: село підніматиме малий і середній бізнес

31 травня 2017, 08:03

Останні новини за сьогодні: