Новини / Аналітика / Як зміниться курс долара: нові загрози для гривні і наслідки для українців
26 лютого 2017, 10:37
Розмір шрифта: А А А

Як зміниться курс долара: нові загрози для гривні і наслідки для українців

Як зміниться курс долара: нові загрози для гривні і наслідки для українців, американська валюта, девальвація гривні, курс валют
Як зміниться курс долара: нові загрози для гривні і наслідки для українців

В наступному місяці в Україні курс американської валюти буде коливатися в межах 26-27 гривень, вважають експерти. Гривня залежить не тільки від траншу МВФ, але і від ситуації з блокадою Донбасу, яка може вплинути на обсяги експортної виручки. Було з‘ясовано, який курс долара чекає українців в наступному місяці може подорожчати через девальвацію гривні.

Що буде з курсом гривні

Традиційно березень це спокійний місяць для валютного ринку, пояснює економіст-аналітик Олександр Паращій. Експерт упевнений, що курс долара в Україні в наступному місяці буде коливатися на рівні 27-27,5 гривень на міжбанку. Позитивно на валютний ринок, зазначає Паращій, вплинуть валютний транш від МВФ і макроекономічна допомогу від Євросоюзу, яка очікується найближчим часом.

Негативно на курс гривні, вважає аналітик, може вплинути «блокада» залізничних шляхів на окуповану територію. Через виниклого дефіциту антрацитного вугілля вже зупинилося кілька металургійних комбінатів, які приносили експортну виручку. Як каже прем’єр-міністр Володимир Гройсман, з-за блокади може «лягти» все українська металургія, яка приносить 20% валютної виручки.

«Експорт впаде. Ми знаємо, що зупинився Алчевський меткомбінат, зупинився Єнакіївський метзавод. Як мінімум ці два підприємства не будуть приносити експортну виручку, на міжбанку пропозицію долара буде трохи нижче. Це не критично, але при інших рівних це може створити якийсь тиск на гривню«, – говорить Олександр Паращій.

Ще один можливий удар для гривні, впевнений президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко, можлива заборона іноземних платіжних систем в Росії. Велика частина валюти в Україну, майже сім мільярдів доларів, що надходить в Україну від заробітчан і родичів за кордоном, три мільярди від цієї суми надсилають з Росії, зазначає Охріменко.

«Держдума Росії в першому читанні (попереду ще друге читання і голосування за закон в цілому, – прим.ред) прийняла заборону на іноземні платіжні системи. Якщо така заборона буде прийнятий, це буде сильним ударом по нашому курсу. Якщо буде заборона, це може дуже сильно вплинути на валютний ринок. Потім, звичайно, придумають, як завозити гроші, але тоді це буде удар», – говорить Олександр Охрименко.

За словами експерта, якщо закон ухвалять найближчим часом, курс долара в Україні може підскочити до 30 гривень, якщо ні – курс буде на рівні 26,9-27,5 гривень за долар.

З середини січня попит на гривні на валютному ринку менше, ніж пропозиція, зазначає старший аналітик Альпарі Вадим Иосуб. «Тенденція перевищення пропозиції валюти над попитом буде продовжуватися і в березні, а значить, вартість долара залишиться під тиском«, — упевнений аналітик.

Динаміка курсу буде визначатися активністю НБУ на валютному ринку. А бажання поповнювати валютні резерви НБУ багато в чому буде залежати від долі чергового траншу МВФ. Зараз ситуація з траншем в один мільярд доларів офіційні особи характеризують словами «всі принципові питання врегульовані, залишилося узгодити дрібні технічні деталі, і гроші прийдуть».

«Якщо до кінця березня гроші МВФ прийдуть, то НБУ може менше хвилюватися за величину резервів і скоротити, а то й зовсім припинити аукціони з купівлі валюти», – вважає Вадим Иосуб. У цьому випадку долар до кінця березня знизиться до 26,0-26,5 гривень. Якщо МВФ не надасть транш, долар в Україні буде коштувати 27 гривень.

«Якщо до кінця березня гроші МВФ прийдуть, то НБУ може менше хвилюватися за величину резервів і скоротити, а то й зовсім припинити аукціони з купівлі валюти», – вважає Вадим Иосуб.

До чого призведе девальвація гривні

Від курсу долара в Україні залежить вартість бензину, зазначає заступник директора НТЦ «Психея» Геннадій Рябцев. Так, після девальвації гривні по відношенню до долара на десять копійок, з‘являється економічне обґрунтування підвищити вартість бензину на сім копійок. 80% світлих нафтопродуктів Україна імпортує, крім того, у валюті доводиться платити податки.

«У нас в повної пропорційності від девальвації курсу підвищуються ціни, оскільки береться ціна в євро або доларах, що стосується імпорту, і просто множиться курс при перекладі в гривню. Плюс і податки зростають. Так що ціни ще ростуть дещо більше, ніж девальвація», – пояснює екс-міністр економіки Віктор Суслов.

«У нас в повної пропорційності від девальвації курсу підвищуються ціни, оскільки береться ціна в євро або доларах, що стосується імпорту, і просто множиться курс при перекладі в гривню. Плюс і податки зростають. Так що ціни ще ростуть дещо більше, ніж девальвація», – пояснює екс-міністр економіки Віктор Суслов.

У формулі, за якою Кабмін розрахував тариф на газ для населення, також закладено курс долара. Уряд прийняв рішення переглядати вартість імпортного газу кожні півроку (постанова №90). Якщо тариф перерахують з урахуванням нового курсу долара і подорожчання імпортного палива, за оцінками експертів, вартість кубометра блакитного палива буде коливатися в межах 8-11 гривень (зараз 6,8 гривні).

Експерт продовольчих ринків Федір Рибалок уточнює: в першу чергу разом з доларом дорожчають банани, цитрусові, риба, сири і м’ясні делікатеси. Приміром, ціна бананів у супермаркетах завжди 1,1—1,2 долара за кілограм.

Крім того, до курсу гривні «прив‘язані» ціни на іномарки. «Ціни чітко прив’язані до курсів валюти країни-постачальника. Як поведе себе гривня, долар, євро, рубль – так і будуть змінюватися ціни. Останні роки і місяці вони росли», – розповідає директор з маркетингу групи компаній «АІС» Сергій Боровик
Така ж ситуація і на ринку нерухомості. Ціни на «вторинці» зафіксовані в американській валюті. Якщо, наприклад, квартира вартістю 30 тисяч доларів на даний момент обійдеться в 810 тисяч гривень, після подорожчання американської валюти на одну гривню за таку ж квартиру доведеться заплатити вже 840 тисяч.
 

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію

Коментарі (1)

  • Анонімно 2 жовтня 2017, 12:11 ссылка
    Да ли имате лош кредит и потребан вам је кредит? Контактирајте нас преко: oullinfinance@gmail.com
    Нудимо све врсте кредита са само 2% каматне стопе
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Депозити втрачають сенс: у що вкладаються українці

23 травня 2017, 17:55

У НБУ розповіли, злетить долар до 30 гривень

9 травня 2017, 20:04

В Україні знову обвалюється долар

8 травня 2017, 12:57

Останні новини за сьогодні: