Новини / Аналітика / Про завдання і віддачу
1 лютого 2009, 08:43
Розмір шрифта: А А А

Про завдання і віддачу

Про завдання і віддачу,
Про завдання і віддачу

Напередодні президія сейму Латвії і рада фракцій домовилися на 15 відсотків понизити зарплати депутатів і обмежити їх роботу в парламентських підкомісіях в умовах сильної економічної кризи в країні. Після 15-процентного скорочення основної зарплати вона складатиме 1047 латів замість колишніх 1232 (1 лат = 0,7 євро). Тамтешній спікер пан Даудзе звернув увагу на те, що парламент і раніше використовував виділене фінансування задоволено економно. «Сейм — не та установа, яка намагається витратити всі надані йому засоби», — сказав він, нагадавши, що вже прийняті поправки до бюджету, згідно яким фінансування сейму зменшене майже на 18%. До речі, в 2008 році латвійський парламент витратив на 770 тисяч латів менше, ніж було виділено. А зараз повернемося з Риги до Києва. Недавно, коли прем‘єр Юлія Тимошенко полетіла вручити ключі від нових квартир сім’ям, що постраждали від вибуху газу в житловому будинку в Евпаторії, заступник розділу президентського Секретаріату Роман Безсмертний вибухнув, навздогін прем‘єрському чартеру, гнівною тирадою. «Використання літака Мул-62, політ якого до Криму коштує більше 250 тисяч гривень, свідчить, що за щімкі заголовки новин про свою персону Юлія Тимошенко готова щедро розплачуватися засобами бюджету навіть в умовах кризи», — заявив зокрема Роман Петрович і призвав розділ Кабміну «обмежити особисті піар-меропріятія».

Нас зацікавили зауваження і побажання заступника пана Балоги. Таким чином, за допомогою аналізу бюджету на поточний рік ми вирішили з’ясувати: представники якій з гілок влади в кризовий 2009-й заощадять на собі, а які — житимуть на широку ногу.

Отже, затягнути пояс потугіше доведеться Госуправделамі (у народі відомішому як Дуся), на якому лежить обов’язок забезпечення Банкової. Якщо минулого року Дуся обійшлася казні в 1 млрд. 241 млн. грн., то в 2009-му сума «схуднула» на 488 млн. грн. і склала 753,1 млн.

На матеріально-технічне, а також інформаційно-аналітичне забезпечення президентського Секретаріату в 2009-му законодавці виділили 106 млн. 47 тис. грн. Це на 45 млн. менше в порівнянні з минулим роком.

Сума, виділена на обслуговування діяльності президентського Секретаріату складає 74 млн. грн. (мінус 38 млн.).

Візити розділу держави за межу в нинішньому році обійдуться українським платникам податків в 4 млн. 48 тис. грн. (мінус 15 млн. 82 тис. грн.). А конкретно авіаперельоти Президента — 71 млн. 370 тис. грн. (мінус 25 млн. 35 тис. грн.).

Депутатський корпус скоротив свої витрати в порівнянні з попереднім роком на 198 мільйонів. У бюджеті-2009 на візити парламентаріїв за межу в нинішньому році виділено 2 млн. грн. (мінус 3,3 млн. грн. в порівнянні з 2008-м). Організація офіційних прийомів — 192 тис. грн. (мінус 1,7 млн. грн.).

Здійснення безпосередньо законотворчої діяльності оцінене в держбюджеті в 367 млн. 501 тис. грн. (мінус 122,1 млн. грн.).

І 66,2 млн. грн. підуть на підтримку санаторно-курортного комплексу ВР (плюс 8 млн. грн.).

До речі, цікавий момент: дані письмової реєстрації депутатів свідчать про те, що четверо парламентаріїв — Рінат Ахметов, Олександр Лещинський, Сергій Момот і Юрій Чертков (всі представляють Партію регіонів) були відсутні на всіх (!) засіданнях Верховної Ради в 2008 році.

Представник БЮТ Костянтин Жеваго пропустив 114 з 116 засідань, Сергій Кий і Антон Прігодський (ПР) — по 112, Володимир Мальцев і Андрій Веревський (ПР) — по 111, регіонал Нвер Мхитарян — 107.

Другий віце-спікер Микола Томенко обіцяє найближчим часом передати ці дані спікерові Литвину, щоб дані про відвідини пленарних засідань відобразилися на зарплаті прогульників.

Нарешті, уряд. Вміст Кабміну в поточному році обійдеться казні в 281 млн. 153 тис. грн. Кабінет Міністрів урізував зміст свого апарату на 146 млн. грн. в порівнянні з минулим роком. Основні грошові потоки КМУ розподілені таким чином.

На матеріально-технічне і інформаційно-аналітичне забезпечення КМУ закладено 191 млн. 338 тис. грн. (мінус 57 млн. 327 тис. грн.). На організацію Євро-2012 — 1 млн. 386 тис. грн. На офіційні прийоми — 5 млн. 937 тис. Поїздки за кордон — 15 млн. 874 тис. грн. (мінус 10 млн. грн.).

Підвищення кваліфікації співробітників уряду обійдеться бюджету в 125 тис. грн. (мінус 54 тис. грн.). А підтримка газети «Урядовій кур’єр» — 3 млн. 567 тис. (мінус мільйон).

ПЛАНИ І КАПКАНИ

Ще декілька днів народні обранці трудитимуться в округах, а вже у вівторок повернутися в сесійний зал під скляним куполом. Не дивлячись на серйозні економічні кризові виклики, плани нардепів куди більш приземлені.

Опозиція від Партії регіонів планують виразити вотум недовір’я уряду Юлії Тимошенко. Коаліціонери мають намір провести ряд кадрових перестановок в Кабінеті Міністрів, зокрема, поповнити виконавчу владу кадрами з Блоку Литвина і тієї частини НУ-НС, яка приклала максимум зусиль для підписання коаліційної угоди між БЮТ, БЛ і частиною «оранжевої» фракції. І ще одна тема, яку нині активно обговорюють в парламентських кулуарах і експертних кругах, — вірогідний імпічмент Президентові. На тижні, що йде, найчастіше про можливе достроково-примусове усунення від виконання президентських обов‘язків Віктора Ющенка говорили його вчорашні соратники з Блоку Тимошенко. Відреагували на розмови про імпічмент навіть в головній будівлі на вулиці Різницької. Генпрокуратура не убачає складу злочину в діях Президента Віктора Ющенка для оголошення йому імпічменту. Про це заявив журналістам генпрокурор Олександр Медведько. Головний обвинувач країни окремо підчеркнув, що проведена із залученням правоохоронних і контролюючих органів перевірка не підтвердила ні фактів розкрадань на території України газу російського походження, ні причетність до газових махінацій Президента Ющенка і членів його сім’ї.

Так чи стоїть взагалі сьогодні піднімати тему імпічменту, — запитав серед іншого «День» у народного депутата від БЮТ Валерія ПІСАРЕНКО:

— На сьогоднішній день декілька політичних сил виступили з ініціативою проведення імпічменту Президентові, що діяв, хоча ми ще не бачили аргументацію політиків, які виступають з такими заявами. З свого боку можу сказати, що зараз дійсно є приклади порушення Віктором Ющенком законодавства, які могли б послужити стартом імпічменту. У цьому контексті можна виділити і ситуацію навколо Національного банку, і певні корупційні дії в питанні передачі Чорноморського шельфу компанії «Венко», газотранспортні афери, що проводилися в Україні і так далі і тому подібне. Прикладів — більш ніж достатньо, тому база для початку такої процедури є. До тих пір, поки в парламенті розгортаються події навколо відставки уряду, кадрові ротації в президії ВР, безумовно, складно говорити про те, що парламент зможе чітко пройти всю процедуру, оскільки ключовою запорукою успіху процедури імпічменту є обов’язкове виконання всіх конституційнихнорм і положень, що, в конце-концов повинно бути затверджено Конституційним Судом. Як тільки в парламенті буде знайдений консенсус щодо старту цієї процедури, напевно, вже ніхто не зможе зупинити цей процес.

— Ви дійсно вважаєте, що Віктор Ющенко заслуговує такого завершення президентства?

— Віктор Ющенко, перебуваючи на президентському посту, часто нехтує навіть моральними нормами. Нездатність його працювати з будь-якою політичною силою, з будь-яким урядом, з будь-яким прем‘єр-міністром свідчить про те, що, на жаль, Віктор Андрійович не зміг стати тим лідером, за якого люди стояли на Майдані в 2004 році. Останнє, що його утримувало на посту — зовнішня моральність. Проте вона теж зникла, тому підстав для того, щоб ця людина ще рік керував країною, немає. Та і рейтинг його знаходиться сьогодні на нульовій відмітці…

— Криза, Валерій Володимирович, напевно підкоригує рейтинги всіх, у тому числі і вашого лідера. Зрозуміло — не у бік зростання…

— Ви знаєте, я на вашу занедбаність відповім так: хворого вилікувати можна, мертвого — ні.

— На позачерговому засіданні ВР, яке ініціювала ваша політична сила, висловлюючись Юлії Тимошенко, депутати трішки змістили розділ НБУ. На прийдешньому пленарному тижні ви мінятимете закон про Нацбанк?

— Вже сьогодні можна допустити, що Президент не реагуватиме на звільнення Стельмаха і продовжить вести аналогічну політику, беручи на себе, тим самим відповідальність і за перипетії в країні, пов’язані з курсом долара, і за безлад в кредитній і депозитній сферах. Якщо приймати це до уваги, то ми, безумовно, мінятимемо законодавство про Національний банк з тим, щоб парламент в межах своєї компетенції міг призначати в.о. Нацбанку.

— Перший віце-прем‘єр Олександр Турчинов публічно заявив, що вже наступного тижня склад уряду може змінитися. Наскільки істотними будуть міністерські ротації і наскільки обгрунтовані розмови про те, що з причини дефіциту голосів коаліція може звільнити з поста віце-спікера регіонала Лавріновіча і для підтримки рішень більшості КПУ, призначити на цей пост комуніста Мартинюка?

— Питання про звільнення Лавріновіча і призначенні на цей пост Мартинюка в першу чергу почало обговорюватися в журналістських кругах. Оскільки це питання ще не виносилося на обговорення фракції, можу сказати свою особисту думку. Я вважаю, що на сьогодні відсутні підстави для початку кадрових ротацій в президії Верховної Ради. Парламент нормально працює і, дай Бог, щоб він так і продовжував працювати.

Що стосується ротацій в уряді, то вони дійсно актуальні, вони дійсно назріли. Чому? У тому числі і тому, що в Кабінеті Міністрів, на жаль, з’явилася внутрішня опозиція, яка ставить собі ключовим завданням досягнення політичних цілей, а не виконання безпосередніх службових обов’язків. Крім того, у зв’язку з тим, що «Наша Україна» змінила керівника фракції, частина кадрових пропозицій виходитиме якраз від цієї політичної сили. В цілому, думаю, біля третини складу Кабінету Міністрів може змінитися.

— Якщо ви плануєте наступного тижня вирішити кадрові питання, то опозиціонери, як відомо, ініціюють звіт уряду, після якого мають намір виразити вотум недовір‘я КМУ. Чи обговорювалося це питання в БЮТ?

— Так, обговорювався. Це, як відомо, далеко не перша спроба представників Партії регіонів відчужити Юлію Тимошенко і важ склад Кабінету Міністрів від виконання обов’язків. Проте у нас в команді повний спокій із цього приводу, оскільки регіонали за останніх, скажімо, полгода не змогли реалізувати жодної своєї більш-менш стратегічної задумки. Тому позитивних перспектив в сесійному залі для ПР в питанні відставки уряду ми не бачимо. На сьогоднішній день Кабінет Міністрів демонструє активна протидія світовій фінансовій кризі і будь-які спроби перевести уряд в статус «и.о.» не підуть в користь державі. Тому, переконаний, що ВР не підтримає ініціативу Партії регіонів.

— Напередодні стало відомо, що засідання СНБОУ, цілком присвячене обговоренню газових договорів з Росією, перенесене на наступну п’ятницю. У президентському Секретаріаті не виключають ревізії…

— Давайте говорити відверто: сьогодні СНБО — це орган, прагнучий втрутитися у всі сфери життєдіяльності держави, хоча у нього немає таких повноважень. Тому вони можуть обговорювати будь-які питання, які проте ніяк не впливатимуть ні на життя країни, ні на діяльність уряду. Ми вже звикли, що СНБО став фактично політичним рупором Президента в боротьбі з опонентами. Що ж до домовленостей з Росією, то і наша, і всі здорові політичні сили, які є сьогодні в Україні, забезпечать виконання міжнародних договорів. А я хочу нагадати, що ці міжнародні договори з Російською Федерацією були поміщені на десять років. Це означає, що наступні переговори і такі газові перипетії, які ми з вами спостерігали під час новорічних свят, можуть повторитися не раніше 2019 року.

— І останнє питання. Ваш колега за фракцією Микола Томенко заявив, що регіонали планують скористатися апробованими вами методами і за допомогою складання мандатів ініціювати дострокові парламентські вибори. Наскільки це можливо?

— Розуміючи всю складність процедури, можу сказати, що процес може зайняти від шести місяців і більш. На сьогоднішній день, на мій погляд, ресурс Партії регіонів, у тому числі і юридичний, не дозволяє цій політичній силі без допомоги Блоку Юлії Тимошенко зробити крок, який приведе до дострокового припинення повноважень Верховної Ради.

ТИМ ЧАСОМ

Кабінет Міністрів забезпечить функціонування Міжнародного дитячого центру «Артек» за рахунок перерозподілу витрат на зміст Президента і його Секретаріату. Про це вчора на спеціальній нараді заявила прем'єр Юлія Тимошенко, передає УНІАН.

Розділ уряду, заявивши, що на зміст розділу держави і його Секретаріату з бюджету в 2009 році виділено 74,5 млн. грн, додала: «Не дивлячись на те, що «Артек» знаходиться не в системі забезпечення уряду, а в системі забезпечення Президента, я ухвалила рішення для фінансування «Артека» скоротити трішки всі ці панські витрати, передати пропозицію в бюджетний комітет, зробити перерозподіл засобів. Наприклад, з придворних балів, відпочинку Президента і всієї команди його Секретаріату, з їх оздоровлення перекинути 60 млн. грн. і віддати ці гроші «Артеку».

Як відомо, керівництво «Артека» заявляє, що в державному бюджеті країни на поточний рік не передбачено жодної гривні фінансування на зміст центру. Більш того, вже три місяці працівникам відомого на весь світ дитячого табору не платять заробітну плату. Ходять чутки про майбутні масові звільнення. Керівництво «Артека» заявляє про постійні спроби захоплення земель дитячого центру, ринкова вартість яких складає близько мільярда доларів.

28 січня Віктор Ющенко надіслав Юлії Тимошенко лист, в якому попросив Кабмін терміново зробити дієві заходи по нормалізації роботи «Артека».

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Останні новини за сьогодні: