Новини / Аналітика / Відкладене життя
15 листопада 2007, 08:10
Розмір шрифта: А А А

Відкладене життя

Відкладене життя, кредит, зарплата, банк, іпотечний кредит
Відкладене життя

Мій друг одного разу вирішив обрадувати свою підпорядковану і із словами: «Леночка, ми вирішили з тобою розлучитися…» увірвався в її кабінет. Другу частину фрази він вимовити не встиг, тому що Леночка вже була непритомності. Її свідомість доповнила фразу словами: «. і ми вирішили тебе звільнити тому, що ти погано працюєш». На ділі ж друг хотів сказати: «. і на тиждень відправити тебе до пресу-туру на гірськолижний курорт». Причиною Леночкиного непритомності були зовсім не занижена самооцінка або непрофесіоналізм, як логічно було б припустити, а величезний іпотечний кредит.

Від‘їзду в прес-тур за межу передували сльози-соплі, чаї-кофєї і задушевні розповіді про те, як страшно жити з кредитом, наскільки уразливою і залежною стає людина.

Заїкаючись і відсьорбуючи чай з великого редакційного кухля, дівчинка розповіла про те, що на цю нову роботу вона прийшла саме тому, що платять тут більше, ніж в тому місці, де вона працювала раніше. Правда, і часу ця робота займає набагато більше, ну та хто ж з ним, часом-то, вважається, якщо на тобі висить щомісячна виплата в 800 доларів. Втім, 800 доларів – це не головне. Гірше те, що річний відсоток по іпотеці рівний 12%. І саме тому платити вона старається швидше – «не все ж життя банк годувати», — інакше задоволення розтягнеться на двадцять років.

У цьому місці співробітники уважніше придивилися до Леночке і виявили, що каблуки на її туфлях вже давно поїстопталісь, светр потріпався, а сумка продірявилася відразу в декількох місцях. А журналіст вона хороший, тому саме їй довіряють робити VIP-інтерв’ю. І всім відразу стало якось ніяково, більш того, після її повернення з відрядження жаліслива частина колективу, особливо мешканці коректорської, стали намагатися її підгодовувати, оскільки виявили, що на обід вона не ходить і харчується в основному кефіром.

Під час задушевного перекуру з начальником, який відчував свою провину за ту непритомність, з’ясувалося, що Леночка відклала «на потім» не тільки покупку сумки і черевик, але і вивчення французької мови, написання власного романа (адже робота в редакції при серйозній оплаті забирає до 12 годин в день), походи в басейн і особисте життя (тому що, знову-таки, колись.). Ні, мій друг не став піднімати їй зарплату, тому що розсудив, що їй це все одно не допоможе, в такому клінічному випадку вже повинен попрацювати психоаналітик, оскільки всі гроші, які у неї з’являлися, вона відносила в банк.

Я не знаю, як там склалася доля дівчини, тому що через полгода вона пішла в третє місце — на ще вищий оклад, де працювати треба було вже по 14 годин на добу, але таких Леночек в місті Києві тисячі, а може бути, і десятки тисяч.

А тим часом в метро і на вулицях Києва висить безліч рекламних плакатів із закличними написами, типу: «Беззалоговий кредит», «Гроші тут і зараз», «Гроші на все, що ти хочеш». Це так спокусливо виглядає, особливо, коли є приписка «без довідки про доходи», оскільки більше половини української економіки все ще мешкає «в тіні». І громадяни йдуть косяками на ці приманки. Іноді навіть здається, що вся країна живе в борг, особливо якщо послухати економістів, що затверджують, що як мінімум половина засобів, якими кредитується населення, самі ж банки узяли в кредит у банків закордонних. Зрештою обіцянки «отримай зараз все, що ти хочеш» обертаються великими людськими трагедіями і відкладеними життями. В результаті «тут і зараз» люди окрім роботи, що виснажує, нічого-то і не бачать.

Високі процентні ставки, відсутність культури кредитування (як з боку банків, так і з боку позичальників) приводять до того, що люди бачать перед собою лише одну мету – швидше розрахуватися з банком.

Як ремарка хочу додати, що колега з Риги теж скаржилася на кредит, але при цьому вона говорила, що процентна ставка у неї «трьох з половиною», тому люди, що живуть в країнах розвиненого капіталізму, навряд чи можуть усвідомити всю глибину трагедій Леночек з совкового для поста простору.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Останні новини за сьогодні: