Новини / Аналітика / Коли українці почнуть «продавати» корупціонерів
29 березня 2017, 17:10
Розмір шрифта: А А А

Коли українці почнуть «продавати» корупціонерів

Коли українці почнуть «продавати» корупціонерів, законопроект, корупціонери, Юрій Гаврилечко
Коли українці почнуть «продавати» корупціонерів

У Верховній Раді зареєстрований законопроект, який, по суті, заохочує українців доносити на корупціонерів. За це інформаторам обіцяють 10% від реальних або потенційних бюджетних втрат, до яких призводять схеми нечистих на руку громадян.

UBR.ua вирішив дізнатися у експертів, чи знайде така ініціатива відгомін у серцях українців, чи легко буде отримати свій приз і зможуть з допомогою кляуз зводити особисті рахунки.Як зазначив експерт Фонду суспільної безпеки Юрій Гаврилечко, при грамотному піарі у цієї ініціативи, у разі її ухвалення в парламенті, є всі шанси стати популярною серед українців. Причому, скаржитися будуть всі — як обґрунтовано, так і немає.

Використовувати нову норму зможуть самі правоохоронці або їх довірені особи. Саме вони будуть добре знати процедуру і отримають підтримку в органах.

«Зможуть показати, як вони «відмінно працюють» і, одночасно, заробити на «боротьбу з корупцією», —зауважив Юрій Гаврилечко.

Використовувати цей механізм будуть, приміром, проти бізнесменів, опозиційних політиків і як додатковий механізм тиску на чиновників.На думку керуючого партнера ЮФ «Тарасов і партнери» Андрія Тарасова, така практика в Україні не приживеться, насамперед з-за сильно розтягнутого строку притягнення до кримінальної відповідальності за корупційні правопорушення.

Адже нагородять тільки тоді, коли нечесного чиновника, по-перше, засудять, а по-друге, він реально відшкодує збитки державі, адже саме з цих грошей логічно виплачувати «преміальні».

Та й сам «донос» повинен стати підставою для порушення кримінального провадження.

«Навряд чи хто-то за 10% гіпотетично «наворованного» стане ризикувати. Завжди ж є ймовірність, що чиновник відкупиться від слідства і жорстоко помститься «стукачу», якого, до речі, закон захищати не збирається», — зауважив у розмові з UBR.ua Андрій Тарасов.Що стосується обгрунтованості, то «нагороджувати» будуть тільки в тому випадку, якщо за результатами наданої інформації людиною не тільки було відкрито кримінальну виробництво, але воно було доведено до кінця.

Важливим є і фіксація «звернення», оскільки в разі успіху, ймовірно, багатьом захочеться приписати всі лаври собі.«А ось просто писати кляузи недоброзичливці навряд чи зможуть, оскільки кримінальну відповідальність за завідомо неправдивий донос у нас ніхто не відміняв», — додав Андрій Тарасов.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
  Ви не авторизувались.
  Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
  ваш коментар:

  Читайте також:

  В Україні намічається нове рекордне підвищення комунальних тарифів

  19 травня 2017, 14:12

  Останні новини за сьогодні: