Новини / Аналітика / Україні доведеться розпродавати урожай за копійки
15 травня 2017, 17:51
Розмір шрифта: А А А

Україні доведеться розпродавати урожай за копійки

Україні доведеться розпродавати урожай за копійки, українські аграрії, зернові культури, ФАО
Україні доведеться розпродавати урожай за копійки

Для українських аграріїв настають нелегкі часи. По мірі того, як їх витрати на вирощування зернових ростуть, шанси продати майбутній урожай за хороші гроші, навпаки, падають.За даними ФАО,світові ціни на пшеницю в квітні знизилися і варіюються від $182 до $190,75/т. зокрема, зерно причорноморського регіону, куди входить і наша країна, продається зараз за $182/т, що на 4,5% менше, ніж місяців раніше.

Зерно подешевшало з-за великого пропозиції і сприятливого прогнозу на врожай-2017.

Знецінюється і кукурудза — до $156,8-171/т. В цьому сегменті на ціни також тисне майбутній урожай — його прогнози підвищені для країн Південної півкулі.

Приміром, у Бразилії, де йде прибирання несподіваного високих врожаїв нового сезону, ціни на кукурудзу взагалі обрушилися: порівняно з минулим роком на 40%.

У Південній Африці, очікування рекордних врожаїв штовхають ціни на кукурудзу вниз четвертий місяць поспіль. Розцінки вже на 50% нижче, ніж роком раніше.Зате в плюсі продавці рису. Його вартість виросла за місяць на 2,5%, до $394,25/т до $404,5/т. Причина — різке підвищення попиту на нього в країнах Близького Сходу.

У ФАО також констатують, що в Україні ціни на пшеницю знизилися після зростання, що тривало останні три місяці, в основному із-за падіння попиту, в той час як ціни на борошно вищого гатунку, навпаки, зростають через скорочення пропозиції.

Нагадаємо: як вже писав UBR.ua за прогнозами «Украгроконсалт», урожай пшениці в Україні у 2017 році складе близько 25 млн. млн тонн, що менше торішніх 26 млн т.

За оцінкою ФАО, зниження валового збору пшениці в нашій країні складе 4%, до 25 млн. т. Кукурудзи повинні зібрати 25,5 млн. т, що на 8,9% менше, ніж у минулому сезоні.

Загальний урожай зерна, за прогнозами Украгроконсалт, не перевищить 60,9 млн. т, що на 7,7% менше торішнього.

Відповідно, очікується скорочення експорту на 3,7%, до 38,8 млн. т.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Останні новини за сьогодні: