Новини / Аналітика / Росія погрожує ”адекватними заходами”
28 січня 2008, 12:08
Розмір шрифта: А А А

Росія погрожує ”адекватними заходами”

Росія погрожує ”адекватними заходами”, інтеграція України, НАТО, дипломатичні відносини, Росія
Росія погрожує ”адекватними заходами”

Цього тижня МЗС Росії заявило, що можлива інтеграція України в НАТО ускладнить російсько-українські відносини. Так Москва відреагувала на лист президента Віктора Ющенка, прем’єра Юлії Тимошенко та голови Верховної Ради Арсенія Яценюка до генсека Альянсу Яапа де Хооп Схеффера щодо приєднання України до Плану дій із набуття в ньому членства.

”Складається враження, що нинішнє російське керівництво розглядає зближення з НАТО багато в чому як альтернативу добросусідським зв’язкам із Російською Федерацією”, — йдеться в заяві.

— Це попередження Росії, написане дипломатичною мовою, — коментує експерт із питань зовнішньої та внутрішньої політики Інституту євроатлантичного співробітництва Володимир Горбач, 38 років. — Російське керівництво звикло трактувати Україну як ”другу Росію”. Воно переконане, що має право нібито на братських підставах указувати нам, із ким дружити.

МЗС Росії у заяві також погрожує Україні ”адекватними заходами”.

— Незрозуміло, що мається на увазі, — каже директор Центру миру, конверсії та зовнішньої політики Олександр Потєхін, 58 років. — Можливо, це економічний шантаж. Так у рамках нормальних добросусідських відносин не роблять.

Експерт переконаний, що заява російського МЗС свідчить: Росія досі керується щодо України імперськими задумами. Вона не розцінює її як рівноправного партнера, тисне та ігнорує принципи міждержавних відносин.

— Тут нічого страшного немає, — зазначає Олександр Потєхін. — Свого часу Росія так само лякала балтійські країни. Та вони стали членами НАТО й від таких заяв не постраждали.

Володимир Горбач також переконаний, що рано чи пізно Росії доведеться змиритися з тим, що Україна — окрема держава зі своїми національними інтересами. Й інтеграція в НАТО — один зі способів це довести.

Світлана Слабінська

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Коли чекати візовий режим з РФ і як він буде працювати

29 травня 2017, 13:53

Порошенко назвав умови для відновлення нормальних відносин з Росією

27 травня 2017, 18:45

Укрзалізниця не збирається припиняти пасажирське сполучення з РФ

25 травня 2017, 16:32

Україна може ввести візи для росіян: у Раді знову заговорили про скасування безвізу з РФ

25 травня 2017, 13:46

Останні новини за сьогодні: