Новини / Аналітика / Що буде з цінами на бензин у березні
8 березня 2017, 18:09
Розмір шрифта: А А А

Що буде з цінами на бензин у березні

Що буде з цінами на бензин у березні, акциз на пальне, вартість нафтопродуктів, курс гривні, ціна на бензин
Що буде з цінами на бензин у березні

С1 січня уряд об’єднав роздрібний і базовий акциз на пальне, що вплинуло на ціни. Вартість нафтопродуктів у Європі весь 2016 рік зростала і продовжує зростати. При цьому в грудні і січні гривня відносно долара і євро падала – це вплинуло на вартість пального в січні.

“Якщо нічого не станеться з курсом гривні, то ціна на бензин стабілізується”, – говорить заступник директора науково-технічного центру “Психея” Геннадій Рябцев.

За лютий вартість пального змінилася незначно: А-92 подорожчав на дев’ять копійок, А-95 – на 10, а А-95+ – на дві, дизпальне подорожчало на вісім копійок. Так, у лютому повна заправка легковика бензином А-95+ з об’ємом бака на 48 літрів коштувала 1224 грн, а 1 березня – 1229,76 гривень.

Операторам невигідно підвищувати вартість пального, оскільки в Україні і так низький попит, а взимку він ще більше впав, оскільки це “мертвий сезон”, каже експерт нафторинку Леонід Косянчук.

“Оператори ринку в останню чергу зацікавлені в підвищенні цін, оскільки грудень, січень і лютий – це “мертвий сезон”: споживання падає, багато споживачів перейшли на альтернативні види пального або в нелегальний сектор, де ціни нижчі. Підняття цін на 30-50 копійок за літр негативно впливає на продажі, а коли роздрібна мережа продає літрів менше, ніж потрібно для окупності і прибутку, вона закривається. Питання стоїть гостро з двох сторін: ціна давно непідйомна для споживача, а знижувати її нікуди, оскільки мережі підуть на збиток”, – коментує він.

Президент Нафтогазової асоціації Дмитро Кулик прогнозує, що березень буде спокійним місяцем і великого стрибка цін не буде.

“Враховуючи, що на світових ринках ціни на нафту пішли вниз, а курс долара в нашій країні поки стабільний, ми припускаємо, що березень в плані цінових коливань буде відносно спокійним місяцем. Якщо не станеться форс-мажорних обставин, очікуємо максимум плюс 10 копійок для бензину А-95. Та через блокування діяльності спочатку імпортерів скрапленого газу, а потім трейдерів дизельного пального і бензину ситуація на ринку в другій половині місяця може набути негативного характеру”, – вважає Кулик.

Варто зазначити, що з 1 квітня через підняття акцизу подорожчає дизпальне. Це призведе до того, що ДП зрівняється з цінами на бензин.

“До кінця літа ми прийдемо до того, що дизпальне і бензин в ціні будуть на одному рівні через підвищення акцизу в квітні”, – говорить Леонід Косянчук.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Останні новини за сьогодні: