Новини / Аналітика / Скільки коштує чашка кави в Євросоюзі
21 травня 2017, 12:36
Розмір шрифта: А А А

Скільки коштує чашка кави в Євросоюзі

Скільки коштує чашка кави в Євросоюзі, євросоюз, туристи, кава, валюта
Скільки коштує чашка кави в Євросоюзі

Попит на закордонні паспорти виріс на 20%, а євро буде коштувати 29-29,5 грн.Решеніе ЄС про надання Україні безвізового режиму вже збільшило кількість охочих отримати біометричний закордонний паспорт на 20%. Така свіжа статистика Держміграційної служби. «Сегодня» дізналася, як відреагує на відкриття кордонів курс валют і з‘ясувала, які країни Європи можуть порадувати своєю ціновою політикою, а які — налякати.

3 мільйони.

Cоцсеті заповнені фотографіями черг в сервісні центри, де можна оформити «біометрику». Як відзначають відповідальні служби, ажіотаж створили два фактора. За словами спікера ДП «Документ» Володимира Поліщука, в першу чергу це пов’язано з сезонним фактором — напередодні літніх канікул завжди збільшується кількість бажаючих оформити закордонний паспорт. При цьому він додає — після рішення на рівні Ради Європи люди масово кинулися оформляти документи. У свою чергу прес-секретар Держміграційної служби Сергій Гунько відзначає, що через сезонного фактора попит на документи збільшується приблизно на 10%. «Однак якщо раніше в цей час видавалося до 10 тис. Паспортів в день, то зараз це число збільшилося до 12 тис.», — підкреслив він. В цілому ж станом на понеділок в Україні було видано 3 млн 318 тис. Біометричних паспортів. Попит на них виявився настільки потужним, що часом навіть трапляються перебої — наприклад, закінчуються бланки.

Валюта.

Разом з тим експерти вважають, що подібний ажіотаж і нові можливості навряд чи якось позначаться на курсі євро. «Нічого не зміниться, і безвіз ніяк не вплине на курс валют. Відкриття кордонів для українських громадян не приверне до України додаткових обсягів валюти і не викличе глобального відтоку її з нашої країни», — відзначає аналітик компанії MPP Consalting Павло Мельник.

Економіст Іван Нікітченко згоден з такою думкою, проте додає — ближче до серпня варто чекати традиційної девальвації гривні. У свою чергу фінансист ForexClub Андрій Шевчишин говорить, що розширення ділової активності між регіонами Європи, яке відбудеться завдяки безвізовму режиму, посилить використання євро всередині України: «Воно не буде категоричним і таким істотним, але виріс попит буде підтримувати вартість євро на внутрішньому ринку. Якщо говорити про цифри, то і найближчим часом, і після 11 червня я прогнозую курс в районі 29-29,5 грн за євро (зараз 29-29,2 грн)». А ось в пунктах обміну валют кажуть, що зараз євро стає все популярнішим у населення, і пов'язують це саме з прийдешнім безвізом. «Іноді більше купують євро, ніж доларів. Правда, в основному, невеликі суми — до 500 євро, — розповіли нам в одному з обмінників, додавши, що покупці просять купюри подрібніше. — Очевидно, народ запасається готівкою перед поїздками».

Традиційно однією з найдорожчих країн ЄС вважається Данія, де вартість життя, за підрахунками експертів, втричі дорожче, ніж в Україні. Так, буханець білого хліба в цій країні в перерахунку на гривні обійдеться в 62 грн, а десяток яєць — 76 грн, оренда однокімнатної квартири — від 19 до 27,5 тис. Грн на місяць.

У свою чергу Чехія вважається країною з середніми цінами і на продукти, і на житло. Так, та ж буханець хліба в цій країні коштує 22 грн, а десяток яєць — 32 грн. Наймана квартира обійдеться від 9,8 до 12 тис. Грн на місяць. Нарешті, серед країн Євросоюзу з найбільш демократичними цінами на основні продукти харчування та житло значаться Болгарія та Угорщина. Так, в першій буханець хліба коштує близько 20 грн, а десяток яєць — трохи більше 30 грн. При цьому вартість місячної оренди однокімнатної квартири — 5-7 тис. Грн. При цьому в Хорватії порядок цін на продукти такі ж, як і в Болгарії, проте квартири дорожче — від 6 до 8,5 тис. Грн.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Останні новини за сьогодні: