Новини / Аналітика / Софія Київська постарішала
1 грудня 2007, 08:49
Розмір шрифта: А А А

Софія Київська постарішала

Софія Київська постарішала, напис-графіті, Софія Київська, князь Володимир, Ярослав Мудрий
Софія Київська постарішала

На одній із фресок Софії Київської виявлено напис-графіті, залишений відвідувачами 1022 року, повідомляє 5 канал. Він свідчить про те, що зведення нерушимої Софійської стіни було розпочате не Ярославом Мудрим, як вважали досі, а його батьком — Володимиром. Науковці називають це відкриття сенсаційним.

Давньоруські графіті у Софії Київській залишали у давнину відвідувачі храму та представники духівництва. Таких послань, ще не розшифрованих, у соборі багато сотень. Найдавніший із них — від 1022 року — виявили у вівтарі святого Георгія на фресці святого Василія Великого.

Надія Нікітенко, завідувачка відділу науково-історичних досліджень заповідника «Софія Київська» каже, що «цей напис має надзвичайно важливе історичне значення, оскільки донині достеменно не з`ясовано, коли точно заснована свята Софія. Різні літописи називають різні дати: і 1017, і 1037 рік. Я, досліджуючи Софію впродовж тридцяти років, дійшла висновку, що весь її живопис співає славу не Ярославу Мудрому, а його батьку, Володимиру Хрестителю та його дружині, візантійській царівні Анні».

Версію заснування Софії Володимиром Великим підтверджують і фрески, зокрема, його портрет у центральній наві Софії Київської, де зображено родину князя. Саме графіті, переконані вчені, є найточнішим автентичним аргументом.

Цьогорічні відкриття остаточно спростовують традиційну думку про побудову Софійського собору у 1037 році та підтверджують висновок про фундацію святині князем Володимиром Хрестителем у 1011 році і завершення її будівництва Ярославом Мудрим в 1018-му.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію

Коментарі (1)

  • Max (анонімно) 29 листопада 2014, 11:26 ссылка
    Фото красивой лепки колокольни Софии Киевской http://kiev-foto.info/index.php/en/sofiya-kievskaya/623-lepka-kolokolni-sofijskogo-sobora
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Київ включили в ТОП-10 найдешевших міст для туристів

17 лютого 2017, 15:48

У Києві відмовилися від ідеї влаштовувати відкриття Євробачення-2017 у Софії Київській

16 листопада 2016, 07:53

Порошенко відповів на пам'ятник князю Володимиру в РФ

8 листопада 2016, 19:39

Ризики є: експерт пояснив, як вплине на Україну розширення Євразійського союзу

6 серпня 2016, 20:18

Останні новини за сьогодні: