Новини / Аналітика / Зустрічі обабіч дороги
1 грудня 2007, 08:10
Розмір шрифта: А А А

Зустрічі обабіч дороги

Зустрічі обабіч дороги, Київ, Посольства Франції, фотовиставка, Жан Белондрад, Ігор Гайдай
Зустрічі обабіч дороги

У Києві відкрилася виставка «По дорозі… від Карпат до Азовського моря»

29 листопада у Фонді сприяння розвитку мистецтв за участю Посольства Франції в Україні та Французького культурного центру відкрилася фотовиставка «По дорозі… від Карпат до Азовського моря». Це цікаві, сповнені позитиву роботи французького та українського фотохудожників Жана Белондрада й Ігоря Гайдая. Як відомо, Ігор Гайдай — автор оригінальної серії знімків «Українці. Початок третього тисячоліття» і проекту «Разом.ua». Ідея подорожніх замальовок також належить йому. А об’єднало їх із Жаном обопільне прагнення зафіксовувати щасливі моменти людського життя… «Що таке показати вам, українцям, чого не знаєте про свою країну? — розмірковує французький фотограф. — У безконечній гонитві за несподіваним репортери переважно полюють на хвилюючі моменти, крайню бідність, страждання… Вирішив, що більш вірним рішенням було б показувати щасливі моменти, аніж життєві незгоди… і немає нічого наївного в тому, що ти не дивишся на світ песимістичним поглядом. Я був просто щасливим, захопленим, зацікавленим цими дружніми зустрічами обабіч дороги. Вся Україна видалася мені, насамперед, юною, розгаптованою нескінченним розмаїттям відтінків. Я не мусив нічого захищати, демонструвати, а відчував себе вільним від стереотипів та відкритим новизні кожного дня». На запитання журналістів, яке із відвіданих місць вразило найбільше і куди хотів би повернутися, той емоційно відповів — український степ. Мовляв, такої багатої природи не зустрінеш, об’їхавши усю Францію!

Сюжети фото аж ніяк не вирвані з реальності. Навпаки. Головні герої — звичайні мешканці Буковини, Прикарпаття чи Криму. Тло — повсякденність, часто сповнена труднощів і негараздів. Питання в іншому — у сприйнятті життя як цінності. Звідси й радісні, одухотворені, прояснені обличчя, глибокі добрі очі, досвідчений погляд… Очевидно, цю виставку можна назвати збірним портретом українців.

«Колись вважалося, що ти — професіонал, якщо зробив один виставковий знімок за рік. Якщо два-три — тобі пощастило. Тепер змінилися тенденції і погляд на фотографію загалом. Але дуже часто від цих змін, від того, що, наприклад, фотокори зосереджують свою увагу тільки на так званому трикутнику — Секретаріаті Президента, Верховній Раді і мерії, наші люди не бачать справжнього життя. А для того, щоб його передати, треба поїхати бодай за кілька десятків кілометрів від Києва… Жан та Ігор проїхали пів- України, познайомилися із багатьма людьми, врешті, «пропустили» ці враження від знайомств через серце… Як результат — цікава, «жива», сповнена непідробних людських настроїв фотовиставка!» — ділиться враженнями фотограф Василь Артюшенко, до речі, багаторічний учасник фотовиставок «Дня».

Експозиція триватиме до 18 грудня.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Київ у найближчі 20 років планує розбудовувати правий берег

26 лютого, 09:14

У Києві пограбували банк і вкрали 285 гривень

25 травня 2017, 17:25

У метро Києва після подорожчання змінять колір жетонів

24 травня 2017, 18:11

Останні новини за сьогодні: