Новини / Аналітика / Теорія боротьби
24 червня 2009, 09:10
Розмір шрифта: А А А

Теорія боротьби

Теорія боротьби, антикорупційні рекомендації, GRECO, Драго Кос, Н.Оніщук
Теорія боротьби

На сайті Міністерства юстиції оприлюднено звіт Групи держав Ради Європи проти корупції (GRECO) щодо виконання Україною антикорупційних рекомендацій, де міститься прохання до 30 листопада 2010 року надати додаткову інформацію про виконання цих рекомендацій. Про це УНІАН повідомили у прес-службі Міністерства юстиції із посиланням на міністра Миколу Оніщука.

За словами міністра, мета звіту полягає в оцінці заходів, ужитих органами влади України задля виконання антикорупційних рекомендацій, складених GRECO за підсумками двох раундів оцінювання України. Оцінювання містило 25 рекомендацій та одне застереження, обов’язкове для виконання Україною як членом GRECO.

У своєму звіті про виконання Україною антикорупційних рекомендацій GRECO робить висновок, що Україна з 25 рекомендацій вісім виконала повністю та 17 — частково. «Обнадіює, що тих чи інших заходів було вжито з приводу більшості рекомендацій, якщо не всіх», — ідеться, зокрема, у звіті.

Також у ньому зазначається, що переважна більшість заходів, ужитих Україною, стосується розробки проектів законодавства, які зараз перебувають на розгляді в парламенті. Крім того, GRECO відзначає швидке створення Україною антикорупційного органу, встановлення тісного співробітництва в антикорупційній сфері як з окремими державами, так і з міжнародними організаціями.

Разом з тим, у документі наголошується: для того, щоб повністю виконати рекомендації, які містяться в оціночному звіті, Україні доведеться докласти активних зусиль. «Це вимагає наявності справжньої політичної волі, що аж ніяк не обмежується розробкою проектів актів законодавства. Як найкраще рухатися вперед — вирішуватиме, зрештою, українська влада», — зазначається у звіті. Зокрема, на думку GRECO, питанням особливої ваги є перетворення новоствореного антикорупційного органу на реально діючу інституцію.

GRECО просить Україну до 30 листопада 2010 року надати їй додаткову інформацію щодо виконання низки рекомендацій, які були виконані частково.

Як повідомляв УНІАН, президент GRECO Драго Кос в інтерв’ю тижневику «Дзеркало тижня» (№20 (748), 6—12 червня) сказав, що Кабінет міністрів України поки що не дав дозволу на публікацію другої доповіді Групи держав проти корупції (GRECO) щодо України, затвердженої в травні 2009 року. За його словами, в разі, якщо і повторне звернення до українського уряду не дасть результату, організація опублікує резюме доповіді без такого дозволу.

При цьому Д.Кос висловив надію, що уряд України все ж таки дасть дозвіл опублікувати доповідь. «Ми очікуємо, що це станеться найближчим часом. Особливо зважаючи на те, що це хороша доповідь. Як уже відомо, жодної з 25 рекомендацій не визнано невиконаною, хоча чимало їх виконано лише частково», — повідомив президент GRECO. У свою чергу міністр юстиції М.Оніщук пообіцяв, що доповідь GRECO щодо України буде оприлюднено 9 червня.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

В Україні створять раду міжнародних експертів для боротьби з корупцією

1 червня 2017, 20:38

Фінансист розвінчав найпоширеніший міф про МВФ

22 березня 2017, 09:31

Банкіри порадили найкращий спосіб заощаджувати кошти

3 лютого 2017, 11:08

Європейські експерти перевіряють суддів-корупціонерів

14 грудня 2016, 08:23

Останні новини за сьогодні: