Новини / Аналітика / Директор аналітичної групи Da Vinci: «Якщо світ спіткає черговий виток рецесії, Україна знову опиниться в ситуації трирічної давності»
9 серпня 2011, 17:02
Розмір шрифта: А А А

Директор аналітичної групи Da Vinci: «Якщо світ спіткає черговий виток рецесії, Україна знову опиниться в ситуації трирічної давності»

Директор аналітичної групи Da Vinci: "Якщо світ спіткає черговий виток рецесії, Україна знову опиниться в ситуації трирічної давності", Da Vinci AG, Анатолій Баронін, світовий фінансовий ринок, США, економіка, Україні, криза
Директор аналітичної групи Da Vinci: «Якщо світ спіткає черговий виток рецесії, Україна знову опиниться в ситуації трирічної давності»

Ексклюзивне інтерв‘ю агентству «Інтерфакс-Україна» директора аналітичної групи Da Vinci AG Анатолій Баронін

Питання: Наскільки ймовірно, що події останніх днів на світовому фінансовому ринку є початком чергової кризи?

Відповідь:Вважаю, що сьогодні слід говорити не про початок, а про подальший розвиток кризи. Швидше за все, наступного світової рецесії уникнути не вдасться. Питання лише в тому, коли вона почнеться і наскільки глибокою виявиться.

Рішення рейтингового агентства S &P по США, яке насправді не тільки суб’єктивно, але є спірним, дало фальстарт світового ринку, який сьогодні керується емоціями і страхами, а не показниками і здоровими оцінками. Саме ці емоції можуть прискорити негативні тенденції у світовій економіці і спровокувати обвал. На мій погляд, обстановка на світових ринках говорить про наявність зацікавленості певних сил в провокації нової кризи і «жорсткого перезавантаження» світової економіки.

Питання: Яким може бути їх вплив на українську економіку?Як змінилися економічні позиції України до серпня-2011 порівняно з серпнем-2008: чи стала країна сильніший у порівнянні з початком минулого кризи?

Відповідь: Українська економіка знаходиться на короткому повідку у світової економіки. Якщо світова економіка спотикається і різко смикає поводок, ми відчуваємо надзвичайно різке падіння, як це було в 2008-2009 роках. Тому, якщо світ спіткає черговий виток рецесії, Україна знову опиниться в ситуації трирічної давності.

Перш за все, під ударом знову опиняться експортоорієнтованих галузей країни. На відміну від 2008-2009 років їх криза буде значно глибше, оскільки підприємства ще не встигли зміцнити своє становище і «обрости жирком». Нова просадка ринку не дасть їм можливості використовувати накопичений ресурс, а низький рівень технічної модернізації в умовах різко загострилася на світовому ринку змусить їх поступитися місцем азіатським виробникам.

Щодо оптимістичні прогнози можна будувати лише стосовно великих учасників аграрного ринку, чия продукція залишиться затребуваною і в незначній мірі постраждає від імовірної рецесії.

У порівнянні з серпнем 2008 року ситуація в кращу сторону відрізняється лише в банківському секторі. Фінансова система стала більш стабільною, і, незважаючи на збереження значних обсягів проблемної заборгованості, ситуація в банках набагато краще і стабільніше, ніж три роки тому. Проте в цілому це не дає приводу говорити, що нове загострення світової кризи виявиться для України менш болючим.

Питання:Яким може бути вплив на курс гривні нових кризових проявів?

Відповідь: Нова просадка світових ринків в умовах такого значного негативного сальдо торгового балансу, що спостерігається в Україну в останні два роки, безперечно, призведе до досить швидкого і різкого обвалу національної валюти.

Я не бачу підстав для того, щоб сьогодні змінювати форми зниження ризиків. Якщо світова рецесія і настане, то вона торкнеться всіх економіки. Таким чином, темпи їх падіння будуть сумірні з існуючою динамікою, що дає підстави прогнозувати збереження наявного розриву в позиціях світових лідерів. Тому всі ключові валюти збережуть свою привабливість, а отже, різких змін у попиті не передбачається.

Безумовно, великий капітал буде робити спроби відходу в золото, але, гадаю, ці операції будуть здійснюватися за межами країни і істотно не змінять загальну картину.

Проте слід розуміти: український бізнес сьогодні обмежений можливостями та фіскальною політикою держави, які не дають йому страхуватися, купуючи валюту. Тому масової втечі у валюту і дорогоцінні метали ми навряд чи побачимо.

Питання:Як можуть вплинути спостережувані події на світовому ринку на ймовірність отримання Україною чергового траншу коштів від МВФ?

Відповідь: Вважаю, що ці події не мають серйозної взаємозв‘язку. Черговий транш кредиту МВФ, швидше за все, буде відкладено, але причиною цього є внутрішня ситуація в країні, зокрема, в економічній сфері, ніж світова кон’юнктура ринку.

Питання: Як може захиститися Україна від впливу кризових явищ на світовому ринку?

Відповідь:Тут не може бути оперативних рецептів. Антикризова основа для України — це радикальне зниження залежності від імпортних енергоносіїв за рахунок комплексної програми розвитку альтернативної енергетики, стимулювання внутрішнього ринку та модернізація промисловості для зниження собівартості продукції. Все це вимагає десятиліть і сприятливої ??світової кон'юнктури.

Тому я сумніваюся, що навіть якщо завтра уряд почне реалізацію цих програм, їх результат дасть можливість запобігти настанню чергової кризи.

Аналітична група Da Vinci AG (Да Вінчі АГ) заснована в 2002 році. Обслуговує урядові установи і парламентські комітети, надаючи аналітичну і GR-підтримку їх діяльності.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Світовий банк підтримав проект пенсійної реформи

31 травня 2017, 17:28

Останні новини за сьогодні: