Новини / Аналітика / Урожай в Україні знаходиться під загрозою – експерти
3 квітня 2017, 14:59
Розмір шрифта: А А А

Урожай в Україні знаходиться під загрозою – експерти

Урожай в Україні знаходиться під загрозою – експерти, експерти, врожай, зернові культури
Урожай в Україні знаходиться під загрозою – експерти

Дефіцит добрив в розмірі 34% може призвести до втрати 2,5 мільярдів доларів експортної виручки. Про це йдеться в аналітичному дослідженні Федерації роботодавців України і Союзу хіміків України.Недолік 278 тисяч тонн аміачної селітри, 140 тисяч тонн КАС і 258 тисяч тонн карбаміду виник із-за простою вітчизняних українських хімічних підприємств і припинення поставок мінеральних добрив з Росії.

«Поставки імпортних добрив за демпінговими цінами, призвели до нечесної конкуренції, внаслідок якої вітчизняні підприємства змушені були зупинити виробництво. Однак імпортери не змогли задовольнити попит, і не зможуть ліквідувати дефіцит протягом найближчого місяця, що залишився до закінчення посівної», – зазначив генеральний директор Федерації роботодавців України Руслан Іллічов.

Підрахунки експертів ФРУ і Союзу хіміків показують, що недовнесение добрив може призвести до зменшення урожаю пшениці на 10 млн тонн, кукурудзи на 5 млн тонн, урожай цукрових буряків та сої знаходиться під загрозою. Відповідно можуть істотно зменшитися обсяги експорту, що призведе до зменшення експортної виручки на 2,5 млрд доларів.

«Єдиний вихід – термінове відновлення подачі газу на українські хімічні підприємства і введення (яке було припинене в березні 2017 року) в дію рішення про введення антидемпінгових квот на російські добрива», – наголошується в дослідженні ФРУ і Союзу хіміків.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
  Ви не авторизувались.
  Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
  ваш коментар:

  Читайте також:

  Україні доведеться розпродавати урожай за копійки

  15 травня 2017, 17:51

  Дороги України може накрити нова хвиля ДТП

  10 травня 2017, 13:24

  Останні новини за сьогодні: