Новини / Аналітика / Безпілотники Mercedes-Benz в аварії будуть жертвувати пішоходами
14 жовтня 2016, 19:01
Розмір шрифта: А А А

Безпілотники Mercedes-Benz в аварії будуть жертвувати пішоходами

Безпілотники Mercedes-Benz в аварії будуть жертвувати пішоходами, Mercedes-benz, аварійна ситуація, робомобіль, Крістоф фон Хьюго
Безпілотники Mercedes-Benz в аварії будуть жертвувати пішоходами

Розробники безпілотників давно намагаються вирішити моральну дилему: хто важливіший – пасажири або пішоходи? Представники Mercedes-Benz вже визначилися зі своїми пріоритетами – першорядну роль грають ті, хто перебуває в салоні, і саме їх спробує врятувати робомобіль в аварійній ситуації.

В інтерв’ю журналу Car and Driver керівник розробки допоміжних систем водіння автоконцерну Крістоф фон Хьюго заявив, що Mercedes-Benz завжди буде ставити на перше місце пасажирів. Безпілотник не може діяти за обставинами, всі його рішення визначає програмне забезпечення, тому робомобілі 4 і 5 рівня автоматизації від Mercedes-Benz будуть запрограмовані на захист пасажирів.

Фон Хьюго також зазначив, що жертвування автомобілем не гарантує безпеки пішоходам. Наприклад, якщо машина вріжеться в дерево, щоб об’їхати дитини, що вибігла на дорогу, на цю дитину може впасти гілка – і вона все одно постраждає. Або через спроби уникнути аварії автомобіль вріжеться в шкільний автобус.

«Якщо є можливість врятувати хоча б одну людину, треба це робити», – зазначив фон Хьюго. Рішення компанії може здатися цинічним, але його підтверджують опитування громадськості. Нещодавно журнал Science запропонував 2000 чоловік вирішити, що важливіше – безпека пасажирів або пішоходів. Більшість вважають, що робомобіль повинен зводити число жертв до мінімуму. При цьому більшість опитаних готові купити безпілотник, тільки якщо він ставить в пріоритет їх власну безпеку.

Один з авторів дослідження Жан-Франсуа Боннефон вважає рішення Mercedes-Benz сміливим і важливим, так як етика в сфері робомобіль знаходиться «на стадії Дикого Заходу».

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Mercedes розсекретив найпотужніше авто бізнес-класу

26 жовтня 2016, 17:19

Mercedes показав футуристичного конкурента Tesla

29 вересня 2016, 17:58

Останні новини за сьогодні: