Новини / Аналітика / В Україні можуть спростити будівництво: хто виграє від зміни законів
25 лютого 2017, 16:50
Розмір шрифта: А А А

В Україні можуть спростити будівництво: хто виграє від зміни законів

В Україні можуть спростити будівництво: хто виграє від зміни законів, Український парламент, будівництво, архітектори
В Україні можуть спростити будівництво: хто виграє від зміни законів

В українському парламенті вже працюють над урядовим законопроектом про зміну умов ведення будівництва в Україні (№ 5587). Парламентський комітет з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства, на цьому тижні розглянула документ.

Комітет за підсумками обговорення рекомендує Раді включити документ до порядку денного шостої сесії і за результатами розгляду у першому читанні прийняти за основу з комітетськими поправками. Виправлення прибирають з документа норми, які вже містяться в законодавстві України.

Автором законопроекту значиться прем‘єр-міністр України Володимир Гройсман, а в пояснювальній записці зазначено, що документ покликаний врегулювати вимоги до ведення будівельної діяльності в Україні. Зміни, згідно з проектом, будуть вноситися в різні закони України, в тому числі про архітектурну і про містобудівної діяльності.

Експерти PolitEyes допомогли розібратися з тим, що саме зміниться, якщо закон буде прийнятий. В цілому фахівці позитивно оцінили законопроект і зазначили, що його прийняття допоможе Україні піднятися в рейтингу Doing Buisiness, що є одним з поточних пріоритетів влади. Так, міністр юстиції Павло Петренко підрахував, що зростання всього на один пункт рейтинг Doing Business дасть Україні 630 млн доларів інвестицій.Ключові новації і факти:

Кваліфікаційний сертифікат і допуск на будівельний ринок зможуть отримати тільки архітектори (інженери-проектувальники, інженери технічного нагляду, експерти з перевірки проектних рішень і креслень тощо) з вищою профільною освітою. Скасовується необхідність отримувати технічні умови від Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

Кабінет Міністрів отримає повноваження встановлювати перелік об’єктів, будівництво яких не потребує дозвільних механізмів та прийняття в експлуатацію.

Вводиться єдине поняття «замовник», права якого будуть надані тільки особі, яка має зареєстровані права на земельну ділянку під забудову. Аналітики також виділили плюси та мінуси документа.

Позитивні риси законопроекту:

Обов‘язкова кваліфікація кадрів забезпечить більшу якість, надійність і безпека побудованих об’єктів.

Українське законодавство узгоджується з міжнародними стандартами регулювання будівельної діяльності.

Спрощує процедури для здійснення будівельної діяльності, і закриває шляху для індивідуальних домовленостей» (корупції).

Дозволить підвищити позиції України в рейтингу Doing Business по компоненту «Отримання дозволів на будівництво».

Скасування вимоги щодо забезпечення нових будинків телефонного та радиосвязьюПозволяет врегулювати будівництво у зоні бойових дій.

«Вимога щодо наявності вищої освіти в осіб, які розробляли проектну документацію і здійснювали технічний нагляд за будівництвом, надає власникам будівель додаткову гарантію їх безпеки», – упевнений провідний юрист Офісу ефективного регулювання BRDO Денис Малюська.Негативні риси законопроекту:

Необхідність врегулювати питання визначення рівня вищої освіти для виконавців архітектурних робіт. З тексту законопроекту незрозуміло, чи буде допущений до сертифікації бакалавр.

Відсутність врегулювання питання про використання раніше отриманих сертифікатів особами, які не мають вищої освіти. Наприклад, необхідно встановити правило про анулювання сертифікатів особам, які не мають вищої профільної освіти.

Відсутність чіткого обмежувального переліку будівельних робіт, не потребують дозвільних документів на їх виконання, створює ризики корупції.

Відсутність вимоги статистичної звітності про прийняття в експлуатацію завершених об'єктів будівництва.

Потребує вдосконалення контролю за саморегульованими організаціями.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Останні новини за сьогодні: