Новини / Аналітика / В Україні почалася мода на євро: чому країна «відв'язується» від долара
13 травня 2017, 17:31
Розмір шрифта: А А А

В Україні почалася мода на євро: чому країна «відв'язується» від долара

В Україні почалася мода на євро: чому країна "відв'язується" від долара, обмін валют, євро, банкіри
В Україні почалася мода на євро: чому країна «відв'язується» від долара

Україна, довгі роки робила ставку на долар, стала поступово переходити на євро, пише UBR.

Як підрахував керуючий директор «Кредит Оптима Банк» Ігор Львов, обсяги готівкових операцій в євровалюті вже виросли в 1,5 – 2 рази. «Якщо раніше ми говорили, що 80% готівкових валютообмінних операцій здійснюється в доларах, 15% припадає на євро і ще 3 – 5% на інші валюти. На сьогодні близько 25%, а то і всі 30% — це вже операції в євро», — констатував він.

Найпопулярніша операція в останні місяці — викуп банками євровалюти у населення.
«Півтора роки тому одне середньостатистичне відділення банку викуповувала 1 000 євро в день. Сьогодні ця сума доходить до 1 500 євро. Чим більше заробітчан їдуть в Європу, тим більші суми звідти приходять в нашу країну», — підкреслив Львів.

Експерти пояснюють – позначилася зміна географічних переваг гастарбайтерів. Якщо 2012 – 2013 рр. до 20% українців заробляли в Росії, то вже до кінця 2016 р. — лише 12 – 13%. Багато вирішили перебратися в Польщі: кількість українських трударів у цій країні зросла в чотири рази, а їх частка в загальній масі закордонних працівників досягла 30%. В минулому році було поставлено абсолютний рекорд: Польща видала українцям 1,3 млн запрошень на працевлаштування.

«Більше 90% українців у Польщі працюють легально. 94% працюючих задоволені умовами, як показало опитування агентства OTTO Work Force. Число бажаючих працювати в Європі зростає. Ми в лютому провели своє соцдослідження, яке показало, що з тих 25%, хто працював у Росії, повторно готові повернутися тільки 6%», — зазначив президент Всеукраїнської асоціації компаній з працевлаштування за кордоном Василь Воскобойников.

Саме географічний фактор спровокував збільшення грошових переказів в євровалюті. За обсягами вона вже наздогнала долар.
«Обсяги перерахувань до євро росли плавно, відчутно це стало в останні півроку. Якщо раніше в середньому на еквівалент 10 тис. виплачуються доларових переказів припадала лише 1 тис. євро, то зараз доходить до 6 тис. євро. А ось гривневі перекази майже зникли. У 2013 році ми виплачували до 5 млн в день, вже у 2016-му — лише 500 тис.» — розповів директор департаменту банкнотного банкінгу АБ «Експрес-банк» Андрій Львів.

Середня сума европеречисления зараз становить 300 – 400 євро.

Більше довіряти європейської валюти стали і нелегальні валютні міняйли: за останні півроку її частка на чорному ринку зросла з 10% до 20%. «Це пов'язано з обслуговуванням сірих імпортерів, у яких також збільшилася кількість контрактів у євро. Це породжує попит на євровалюту. Мова йде про угоди 100 тис. євро і вище», — зазначив колишній директор казначейства Комерційного індустріального банку " Андрій Пономарьов.

Поки банкіри в основному скуповують євровалюту, але скоро почнуть продавати. В першу чергу туристам, які окрилені безвізовим режимом з ЄС, вже мріють про активних подорожах по Старому Світу.

«Якщо рік-два тому на продані 100 одиниць валюти у доларовому еквіваленті доводилося 15 євро, то зараз це вже 25 – 30 євро. Хтось купує, виїжджаючи на роботу, а хтось для турпоїздок», — пояснив Ігор Львов.

Середній обсяг купівлі — 200 євро на один паспорт: до речі, це вдвічі більше показника 2016 р.
«Динаміка цікава. Під час ажіотажу 2014 – 2015 рр. в середньому один чоловік купував в місяць 300 євро. У період штилю 2016 року попит і покупка євро зрівнялися. Здавали і купували в середньому по 100 євро. Зараз, в середньому одна людина купує вже 200 євро», — уточнив Львів.

Що, до речі, стимулюється ще і зниженням вартості європейської валюти. За пару років вона подешевшала і на світових ринках, і в Україні. Це, а також збільшення частоти європейських поїздок українців, буде і далі стимулювати зростання обсягів операцій в євро, прогнозують експерти. У найближчий рік ці обсяги можуть збільшитися ще на 10 – 15%.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Високий статус. Чим корисні елітні банківські карти

30 травня 2017, 10:43

У НБУ хочуть прив'язувати гривню не до долара, а до євро

29 травня 2017, 10:31

Останні новини за сьогодні: