Новини / Аналітика / Утричі менше грошей від США: як це вплине на Україну
25 квітня 2017, 17:10
Розмір шрифта: А А А

Утричі менше грошей від США: як це вплине на Україну

Утричі менше грошей від США: як це вплине на Україну, фінансова допомога, скорочення, пільгові кредити, Олександр Охріменко
Утричі менше грошей від США: як це вплине на Україну

У 2018-му Сполучені Штати планують скоротити фінансову допомогу Україні на $393 млн. Зменшать допомогу країнам, що розвиваються. У попередньому плані бюджету на 2018-й рік мали дати Україні понад $570 млн. Новий проект передбачає $177 млн, повідомляє американське видання Foreign Policy.

«Перш за все, скоротять гранти. У різних сферах — від інформаційних технологій до сільського господарства. Також зменшать пільгові кредити для розвитку торгівлі між Україною та Сполученими Штатами. Думаю, військова допомога залишиться», — говорить економіст Олександр Охріменко.

На його думку, проект USAID — Агентство США з міжнародного розвитку — неефективний. Він працює для малого та середнього українського бізнесу.

«Нав'язують наймати американських консультантів. Економічно зменшення фінансування не вплине на Україну ніяк. Матиме вплив тільки на імідж. Це показує, що у США дійсно проамериканський президент. А наша влада більше не зможе говорити, що НАТО і Америка їх люблять і дають їм кошти. Грантові гроші витрачають на держслужбовців та людей, наближених до влади», — каже економіст.

Хоч фінансування українських проектів адміністрація Трампа планує скоротити втричі, у намірах Білого дому є очевидний плюс, пише політолог Михайло Басараб у Facebook.

«Пропонують змінити концепт допомоги на прагматичніший. Її переорієнтують з підтримки «програм розвитку» на програми з національної безпеки. Раціональне рішення за нинішніх обставин», — зауважив експерт.Допомога USAID йде на корисні речі, але не вирішує проблем України. Це знак уваги. Але це не вирішить важливі питання, каже дипломат Олександр Потєхін.

«570 мільйонів доларів — символічна сума для України в масштабах її економіки, соціальної сфери, зовнішнього боргу. Що 570, що 177 мільйонів — однаково. Менше вкрадуть. Водночас близько 4 мільярдів доларів США дає Ізраїлю щороку безвідплатно. Практично тільки на утримання збройних сил», — говорить він.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію

Коментарі (1)

  • suba me (анонімно) 20 грудня 2018, 23:32 ссылка
    Oy3jfC Pretty! This was an extremely wonderful post. Thanks for supplying this information.
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Останні новини за сьогодні: