Новини / Аналітика / На Україні із-за зменшення населення цього року закриють 40 шкіл
1 вересня 2007, 08:34
Розмір шрифта: А А А

На Україні із-за зменшення населення цього року закриють 40 шкіл

На Україні із-за зменшення населення цього року закриють 40 шкіл, школа, першокласники, Дмитро Табачник, Міністр освіти, Станіслав Ніколаєнко, педагогічні кадри, дефіцит кадрів, Україна
На Україні із-за зменшення населення цього року закриють 40 шкіл

 Завтра за шкільні парти на Україні сядуть 363 тисячі першоклашок (менше, ніж минулого року), а в цілому навчальний рік почнеться для 4,7 мільйонів учнів. Про це повідомив сьогодні на селекторній нараді в Києві віце-прем‘єр-міністр українського уряду Дмитро Табачник. У роботі наради брали участь також міністр освіти і науки України Станіслав Николаєнко, керівники і заступники керівників ряду інших міністерств, ректори провідних університетів.

За словами Табачника, сьогодні головним завданням суспільства є формування шанобливого відношення до вчителя, оскільки саме «вчитель формує майбутнє країни». Справа це, як з’ясувалося, далеко не така проста: тільки у Києві у вчителів відносно пристойна середня зарплата, що становить (з урахуванням муніципальної надбавки) 1900 гривень. По країні цей показник, як повідомив кореспондента «Нового Регіону» міністр освіти і науки Станіслав Николаєнко, куди нижче – близько 1100 гривень (до кінця року цю цифру планують збільшити на 160 гривень).

Немає нічого дивовижного тому, що ряд регіонів випробовують дефіцит педагогічних кадрів, а подекуди вакансії заповнюють студентами педагогічних вузів.

Існує і проблема з підвезенням в школи підручників, особливо для 7 класу – в деяких регіонах забезпеченість ними склала на сьогодні трохи більше 20% (Николаєнко запевнив, що в 2-3 дні питання буде вирішено).

Багато шкільних будівель не витримують ніякої критики з погляду санітарних норм, не скрізь закінчені ремонти (з цим є проблеми в Луганській і в Запорізькій областях), не завжди на це є необхідні засоби.

Продовжують зникати з карти країни школи, які прийнято називати «малокомплектними». За словами міністра, цього року закриються 40 таких шкіл, причини об'єктивні – «немає дітей».

Там же, де доводиться возити дітей на заняття, часто перешкодою служить відсутність шкільних автобусів. Винного в зриві програми «Шкільний автобус» знайшли тут же – їм опинився колишній міністр фінансів Віктор Пінзеник.

«Програма нормально виконувалася, але Віктор Пінзеник, великий винахідник, вирішив віднести її фінансування на спеціальний фонд, гроші на реалізацію програми тепер повинні поступати від приватизації землі. І другий рік немає ладу з «Шкільним автобусом»! Прямо зловісна тінь якась», – сказав Дмитро Табачник.

Все ж таки власті дивляться вперед з оптимізмом. За словами Дмитра Табачника, у сфері фінансування системи української освіти «здійснений справжній прорив»: якщо в 2006 році на це було виділено 18 млрд. грн., то в 2007 – вже 43 млрд. грн.

«Це трохи більше 7% ВВП, не всі європейські країни мають такі показники», – відзначив Табачник. Втім, в кулуарах деякі учасники наради визнали, що слід було б порівняти і в абсолютних розмірах ВВП України і європейських країн – тоді здійснений «прорив», можливо, не виглядав би таким вражаючим.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Останні новини за сьогодні: