Новини / Аналітика / Навіщо забороняти авто на єврономерах
26 травня 2017, 15:52
Розмір шрифта: А А А

Навіщо забороняти авто на єврономерах

Навіщо забороняти авто на єврономерах, Петро Порошенко, акциз, автомобілі з іноземною реєстрацією
Навіщо забороняти авто на єврономерах

Президент України Петро Порошенко та Кабмін пообіцяли взятися за вирішення питання автомобілів з іноземною реєстрацією на території України та підготувати зміни до законодавства.

Думаю, це добре, коли люди можуть дозволити собі купувати автомобілі за їхньою реальною вартістю, не переплачуючи. Акцизи та ці платежі не наповнюють бюджет. Про ці цифри навіть не варто говорити. Вони фактично заборонні. Тобто майже ніхто такі автомобілі не завозить. Але ідея ініціативи в тому, щоб стимулювати внутрішній попит. Є достатньо впливові люди, які зацікавлені в тому, щоб купували їхню продукцію. Тому це більше заборонний механізм. Що вже не є цивілізовано.

В усіх країнах навколо нас набагато дешевші автомобілі. І в Росії, і в Молдові, і в Білорусі, і в Польщі автівки набагато дешевші. Чому українці повинні платити незрозуміло за що. Нам не пощастило, що у нас є автопром. Я не знаю, чи цілеспрямовано дали можливість розповзтися цій тенденції – використовувати авто на європейських, часто литовських номерах, але це позитивно.

Що більше людей, які їздять на таких автомобілях, то сильніше стимул просто легалізувати все це. До цього ми мали дійти вже давно: прибрати всі обмеження – доплати, акцизи для розмитнення автомобілів, щоб вони були у нас такі ж як в Європі, куди ми йдемо. Коли це стане настільки масштабним, що необхідно буде визнавати – це й буде наш шлях зняття усіх заборон. Я сподіваюся, що люди, які вже придбали свої автомобілі відстоять свої позиції. Позиція забороняти або якось обмежувати не принесе нічого позитивного.

Головний позитив від таких змін був би у тому, що автомобілі стануть доступніші. Доступність та низька ціна. Якщо в Україні купити іномарку, навіть зношену, коштує $15 тис., то в Євросоюзі, у тій же Литві – це $2-3 тис. Ви можете використати ці кошти на інші напрямки. Це може бути споживання внутрішніх товарів також. 

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
  Ви не авторизувались.
  Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
  ваш коментар:

  Читайте також:

  Порошенко назвав умови для відновлення нормальних відносин з Росією

  27 травня 2017, 18:45

  Підписано указ про право українців на безвіз

  26 травня 2017, 15:21

  Порошенко виступив проти ввезення нерозмитнених автомобілів

  25 травня 2017, 16:58

  Порошенко: Жителів окупованих територій не можна залишити без закордонних паспортів

  24 травня 2017, 18:01

  Останні новини за сьогодні: