Новини / Аналітика / Скільки українці зможуть «заробити» на субсидіях після монетизації
3 березня 2017, 17:03
Розмір шрифта: А А А

Скільки українці зможуть «заробити» на субсидіях після монетизації

Скільки українці зможуть "заробити" на субсидіях після монетизації, кабмін, монетизація субсидій, опалювальний сезон, Ігор Насалик
Скільки українці зможуть «заробити» на субсидіях після монетизації

В Україні, як заявляють у Кабміні, в найближчий кілька років українці зможуть отримувати субсидію грошима.

За словами міністра енергетики Ігоря Насалика, за опалювальний сезон, якщо економити, на монетизації українська сім‘я може заощадити до 10 тисяч гривень.Приміром, зараз на опалення одного квадратного метра виділяють п’ять з половиною кубометрів газу. Родині, яка живе в будинку площею 50 квадратів, в місяць може використовувати в рамках субсидії 275 кубометрів газу. На даний момент один куб блакитного палива варто 6.8 гривні, за 275 кубів доведеться віддати 1870 гривень. Частина цієї суми (залежно від доходу сім‘ї), за решту заплатить держава. Якщо замість 275 кубів витратити 200 кубів, гроші, виділені субсидією на оплату 75 кубів газу, можна залишити собі і витратити на власний розсуд.

При цьому монетизації, упевнений фахівець «Нафтогазу» Олексій Хабатюк, повинна передувати масштабна верифікація. Зараз Міністерство фінансів знаходить субсидиантов, які зробили покупку на суму від 50 тисяч гривень, проте знайти тих, хто приховує свій реальний дохід, дуже складно.

«Не выполнивши це, переходити до монетизації – це множення проблем. Мотивація до шахрайства зростатиме», – впевнений представник «Нафтогазу» Олексій Хабатюк.
Зазначимо, Мінфін розробляє закон «Про верифікації», розповіли у прес-службі відомства. Проект документа на даний момент не опублікована. Свій законопроект, який дозволить проводити верифікацію «по-новому», розробили рекомендації Світового банку та в Мінсоцполітики. Документ затвердили на засіданні Кабінету міністрів 1 лютого.

Головне нововведення – поява ревізорів (соціальних інспекторів), які зможуть ходити по сім’ям і перевіряти, чи дійсно вони потребують допомоги від держави.

Як йдеться у проекті закону, інспектор має право ініціювати дослідження соціальних аудитором матеріально-побутових умов сім'ї, яка звернулася за соціальною допомогою" і «відвідувати одержувачів соціальної допомоги за адресою їх проживання». Соціальні інспектори будуть працювати в органах соціального захисту на місцях. Для цього створять цілу структуру на чолі з регіональними керівниками, яких призначить держсекретар Міністерства соціальної політики. 

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Порошенко доручив збільшити кількість авіарейсів до Європи

31 травня 2017, 16:22

У Кабміні пригрозили тюремними термінами за дірки на дорогах

30 травня 2017, 15:27

Останні новини за сьогодні: