Новини / Аналітика / ЖЕКи потрібно замінити на столи замовлень
20 травня 2010, 15:36
Розмір шрифта: А А А

ЖЕКи потрібно замінити на столи замовлень

ЖЕКи потрібно переформатувати у столи замовлень, ЖКГ, Житловий кодекс, реформа житлового господарства, Микола Лебедєв, стіл замовлень
ЖЕКи потрібно переформатувати у столи замовлень

В Україні до сих пір не прийнятий новий житловий кодекс. Саме це, на думку експертів, перешкоджає реформі житлового господарства. Через відсутність правил гри на цьому ринку, підприємці не погоджуються інвестувати гроші в модернізацію господарства. Свій погляд на реформу житлового господарства, ми запросили висловити Миколи Лебедєва, професора кафедри житлової політики Державної академії житлового господарства.

UBR.UA Микола Миколайович, ви були одним із співавторів того житлового кодексу, який в першому читанні був прийнятий, і далі процес зупинився. На ваш погляд, чому він зупинився і чи потрібно починати реформу з ухвалення цього житлового кодексу?

М. Л. Безсумнівно, кодекс — це основа всієї житлової політики і поведінки на ринку житла, відносин житлових, які складаються. Це все — житловий кодекс.

UBR.UA Тобто своєрідні правила гри?

М. Л.Абсолютно правильно. І він повинен на щось спиратися.Він повинен спиратися на тверду політичну волю, яку приймає партія, яка займає керівну роль у країні і яка відповідає за свої слова, які б мали бути закріплені в їхній програмі, самому кодексі, який вони приймуть і за який вони будуть звітувати після терміну своєї каденції.

UBR.UA Мені здається, що повинні бути одні правила гри, а не так, що прийшла одна партія — одні правила. Інша партія — інші правила.

М. Л.Саме так, тому житлову політику ми повинні вписати і в Конституції, обговорити її, обговорити, прийняти і незалежно від того, яка прийде політична партія, ми наймаємо уряд, який буде будувати нам, те що ми сказали в нашій Конституції, в питаннях житлової політики .

UBR.UA Ви були співавтором, які найголовніші, на ваш погляд, розділи і положення повинні бути здійснені.

М. Л. Житло повинно якимось чином надаватися населенню. Одній частині — має видати держава. Іншій, якимось чином допомогти, молодим сім‘ям, студентам.

UBR.UA Так, але як це житло обслуговувати, адже з працівниками ЖЕКу стикаємося таким чином, що люди тижнями встановлюють лічильник, міняють труби. І таких прикладів дуже багато.

М. Л. Я чудово розумію Вас. Це вже управління на рівні житлово-експлуатаційних контор. Вони віджили себе. Вони не потрібні.

UBR.UA Що має бути натомість?

М. Л. Повинні бути столи замовлень, куди може звернутися будь-яке об’єднання співвласників багатоквартирного будинку і сказати, мені потрібно те-то. Або безпосередньо укласти договір з компанією, яка зробить для нього те-то й те-то. Наразі ми сплатили рахунки, як ми називаємо квартплату, віддали і взагалі не знаємо, як це використовується. Куди вони пішли, хто їх витратив. В об‘єднанні співвласників багатоквартирного будинку ми самі розпоряджаємося цими грошима. Так, це рішення. Кондомініуми в усьому світі працюють, коли є спільне володіння.

UBR.UA Ну ми ж не живемо в якійсь закритій країні, чому ми не можемо перейняти досвід, чому все стоїть на місці?.

М. Л. Якщо ми візьмемо і цей кондомініум змусимо працювати так, як працюють у Польщі, Німеччині, точно так само повинні працювати фірми, які співпрацюють з нами. Чесно, відкрито і за відкриті гроші. Ось камінь спотикання. Але не це найболючіше місце. Це ми можемо налагодити і це ми можемо зробити. Найболючіше, що ми зараз не можемо — зберегти свій житловий фонд, хоча б те, що нам дісталося від колишньої влади і зберегти його ми не можемо. Амортизаційні відрахування — а де вони?Припустимо, ми говоримо, ми будемо складати гроші на капітальний ремонт. Скільки часу ми будемо складати — 50 років, 100 років. Де їх зберігати? У якому банку. Цей банк відразу лопнув і наші гроші пропали, ніхто за це не відповідає. Ми готові як мешканці віддавати гроші і десь їх тримати. Тримати ніде.

UBR.UA Добре, перерахували до цього фонду для оновлення житлового господарства, далі, ЖЕКи ми зносимо, нові структури, прямі договори.

М. Л. Нові структури — це стіл замовлень, куди можна звернутися. Якщо потрібно взяти і поміняти двері в під’їзді. Якщо потрібно взяти і поміняти вікна, я даю заявку …

UBR.UA Але, так само ми робимо і в ЖЕКах ..

М. Л. Стоп. Абсолютно не так. У стіл замовлень потрапляє це замовлення і з конкуруючих фірм стіл замовлень вибирає того, хто зробить тут дешевше, швидше, надійніше. На сьогоднішній день це робити повинен ЖЕК. Він цього не робить. Гроші кудись зникають, і ми залишаємося без дверей, без утеплених вікон. Система не працює.

UBR.UA Добре, якщо підсумувати, ми можемо сказати, що нам доведеться прийняти житлову політику держави і разом з цим житловий кодекс, у якому розписати повністю все від А до Я, правила гри відпрацювати і їх дотримуватися.

М. Л. Саме так. Ми прийняли в минулому році програму розвитку житлово-комунального господарства. У цьому році, ми її вже переписали під новий уряд, під уряд Азарова. Ми її трошки переробили, так, щоб вона лягла в загальну структуру схеми реформування усього народного господарства.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Квартири заборонять переобладнувати під офіси та хостели

22 травня 2017, 14:31

Наявність боргу за житлово-комунальні послуги впливає на розмір призначення субсидії

11 травня 2017, 11:14

Останні новини за сьогодні: