Новини / Бізнес / Я не боягуз, але я боюся: 7 правил, як не втратити роботу
18 квітня 2017, 08:33
Розмір шрифта: А А А

Я не боягуз, але я боюся: 7 правил, як не втратити роботу

Я не боягуз, але я боюся: 7 правил, як не втратити роботу, опитування, робота, звільнення, втрата роботи
Я не боягуз, але я боюся: 7 правил, як не втратити роботу

Дослідження, проведене кадровим порталом hh.ua, показало: страх втратити роботу відчуває кожен четвертий українець.
Лише третина українців не бояться залишитися без роботи, а кожен четвертий опитаний відчуває постійний страх, навіть незважаючи на те, що з початку весни ринок праці ожив, і приріст вакансій кожен місяць становить 5-10%.

При цьому 35% учасників опитування взагалі не замислюються над цією проблемою.

Більш детальне дослідження виявило, чому так багато людей не можуть собі дозволити не думати про можливу втрату робочого місця.

Серед основних причин виникнення цього страху українці називали:

Необхідність заробляти собі на життя 44%

Необхідність забезпечувати сім‘ю 35%

Боязнь залишитися незатребуваним 19%

Інше 2%

Психологи кажуть: у важкі часи, коли доводиться економити буквально на всьому і рахувати кожну копійку, дійсно дуже страшно за себе і за близьких. Особливо страшно втратити єдине джерело доходу – роботу. Все це зрозуміло, але важливо розуміти: всі страхи і тривоги, в тому числі і страх втратити роботу – цілком керована річ. Потрібно тільки навчитися ними керувати.

 — Не варто спокушатися: керувати страхом настільки, що хочу – боюся, а хочу – не боюся, не вийде, — попереджає психолог Марина Деркач. – Але цілком можливо навчитися боятися менше.

Отже, перше, з чого потрібно почати, аналізуючи будь-який страх, це уявити собі найгірше, що може статися. Уявили? Швидше за все, з голоду ви не помрете і без даху над головою не залишитеся. Так, деякий час буде важко, але що, в перший раз?

Другий крок визначимо, як позитивне мислення. Починайте переставати боятися! Вас попередили про звільнення? Скажіть собі: «Нічого страшного! Напевно мені трапиться хороша пропозиція по роботі – давненько я не замислювався про те, щоб перестати котитися по накатаній».

І запам’ятайте: ніякого скиглення, ніяких принижень і ніякої озлобленості. Доля дає вам шанс не запліснявіти на одному місці, то скористайтеся ним! Пам‘ятайте: швидше за всіх підніметься той, кому не страшно починати все з нуля.

І на закінчення – 7 правил правильного ставлення до роботи.

1. Працюйте за гроші, а не за ідею

Все дуже просто: людину, для якої змістом праці є зарплата, дуже важко експлуатувати. Вона не буде сидіти на роботі день і ніч, якщо їй за це не платять. І не упустить свій шанс перейти на інше місце роботи з кращими умовами і більшою зарплатою.

2. Не бійтеся начальника

Багато людей міркують так: хоча робочий день до 6, потрібно сидіти довше, щоб не зіпсувати стосунки з шефом. Це програшна стратегія, тому що боязкі люди, які не вміють відстоювати свої права, особливо нікому не потрібні. І потрапляють під роздачу в першу чергу. Так що не бійтеся розмови з начальником, якщо вас щось не влаштовує.

3. Не дуже переживайте через професійні невдачі

Пам’ятайте: помилка – не злочин. Як кажуть, не помиляється тільки той, хто нічого не робить.

4. Вивчайте ринок праці

Нерідко наймані працівники помилково вважають, що умови, в яких вони працюють, унікальні, і такою зручною (грошової, перспективною і т. д.) роботи вони більше ніде не знайдуть. Тому вони сидять в офісі допізна, терплять поганий настрій начальства, приходять на роботу хворими, всіма силами триматися за своє місце. Але давайте міркувати логічно: єдиний спосіб про дізнатися про умови праці в інших місцях — це ходити на співбесіди, розмовляти про це зі знайомими, отримувати інформацію про ринок праці іншими способами.

5. Не бійтеся втратити роботу

Як вже говорилося вище, ваша організація, швидше за все, не унікальна. Якщо ви живете у великому місті, є безліч місць, в яких ви зможете працювати навіть на кращих умовах. Так що шукайте, знаходьте і розвивайтеся! Запам‘ятайте: звільнення – це не тільки неприємності, але і шанс знайти щось краще!

6. Відокреміть роботу від особистого життя

Після роботи викиньте всі думки про неї з голови. Робота – це не головне в житті, а просто спосіб заробити гроші. Пам’ятайте, ми про це говорили на самому початку?

7. Не демонструйте знання цих правил начальству

Зрозумійте: трохи простіше ставитися до роботи і демонструвати байдужість на кожному кроці – це різні речі. Тому не варто впадати в крайнощі ні в одну, ні в іншу сторону.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Яка частина українців готова шукати підробіток (дослідження)

3 червня 2017, 16:31

Половина водіїв відмовиться від автомобіля на користь безпілотного таксі — опитування

3 червня 2017, 16:10

Який відсоток українців хоче покинути країну через відсутність перспектив (опитування)

1 червня 2017, 20:42

Останні новини за сьогодні: