Новини / Бізнес / А чи потрібна така монополія? («Укрпошта» хоче отримати монополію на поштові пересилання)
12 лютого 2013, 16:40
Розмір шрифта: А А А

А чи потрібна така монополія? («Укрпошта» хоче отримати монополію на поштові пересилання)

А чи потрібна така монополія? ("Укрпошта" хоче отримати монополію на поштові пересилання), Укрпошта, монополія, штраф, поштові пересилання
А чи потрібна така монополія? («Укрпошта» хоче отримати монополію на поштові пересилання)

Згідно з новим проектом змін до Закону «Про поштовий зв‘язок», «Укрпошта» може стати абсолютним монополістом серед поштових посилок вагою до 50 грамів

Згідно з новим проектом змін до Закону «Про поштовий зв’язок» з‘явиться регулюючий орган у вигляді національної комісії, яка займатиметься «допуском» поштових служб до роботи, а також штрафуванням при порушенні встановлених правил.

«Відповідно, це буде контролюватися чиновниками, а ми з цим стикалися вже не раз в інших сферах», — підкреслив Валентин Калашник, президент Української асоціації директ-маркетингу (УАДМ).

Також «Укрпошта» планує закріпити за собою право на доставку всіх відправлень вагою до 50 грамів (тобто абсолютно всіх листів), позбавляючи приватних перевізників такої можливості.

На круглому столі «Як вплинуть на галузь поштової логістики запропоновані зміни до ЗУ «Про поштовий зв’язок», який відбувся 12 лютого, генеральний директор УДППЗ «Укрпошта» Оксана Плотникова запропонувала, незважаючи на законопроект, відкрити ринок, але при цьому сценарії «Укрпошта» відмовиться доставляти листи в невигідні (віддалені) частини країни.

Таким чином, приватникам запропонували або повністю віддати всі посилки до 50 грамів державної компанії, або ж конкурувати з «Укрпоштою» на рівних, при цьому залишивши віддалені населені пункти без посилок в силу їх невигідності.

»Забираючи жирні ласі шматки: Донецьк, Київ, Дніпропетровськ, — де вигідно це робити, залишають «Укрпошту»з сільськими населеними пунктами, куди ми повинні доставляти листи", — заявила Плотнікова.

Крім того, «Укрпошта» планує отримати винятковий доступ до абонентських поштових скриньок, для того щоб інші компанії не мали можливості поширювати листи, в тому числі і рахунки деяких великих компаній.

Також державна компанія хоче залишити за собою виключне право поширювати періодичні видання.

Представник департаменту досліджень і розслідувань Антимонопольного комітету України Антон Балаба вважає, що цей законопроект позбавить ринок конкуренції. Ситуацію з поштовими скриньками Балаба вважає неприйнятною: «Згідно триста вісімдесят третій статті Цивільного кодексу поштові скриньки перебувають у спільній власності громадян. Вирішувати за громадян (що буде в поштових скриньках) як мінімум некоректно». Балабан заявив, що АМКУ вже направив свої рекомендації по новому законопроекту.

Відповідно до законопроекту, планується також державне регулювання ціноутворення. На думку російського експерта з поштової логістики Національної Асоціації Дистанційної Торгівлі Ігоря Зубова, «Укрпошті» варто оптимізувати свої процеси, перш ніж шукати альтернативні джерела доходу.

Сама Плотнікова підкреслила, що «у Міністерства інфраструктури і у депутатів, які активно підтримують, в тому числі і нас як державну компанію, є достатньо сил і засобів для того, щоб цей законопроект без обговорення міг бути активно реалізований».

Правда, за її словами, «Укрпошта» не стане обирати такий шлях і налаштована на перегляд законопроекту.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Поліцейські на дорогах здобудуть права суддів

31 травня 2017, 16:18

Останні новини за сьогодні: