Новини / Бізнес / В Україні запустили агентство з продажу біткоїнів Kuna.com.ua
26 березня 2014, 10:29
Розмір шрифта: А А А

В Україні запустили агентство з продажу біткоїнів Kuna.com.ua

В Україні запустили агентство з продажу біткоїнів Kuna.com.ua, Україна, біткоїн, Kuna, Михайло Чобанян
В Україні запустили агентство з продажу біткоїнів Kuna.com.ua

З 11 березня в Києві можна за готівку придбати найпопулярнішу криптовалюту світу — біткоїни. Їх продажем займається агентство Kuna, засноване Михайлом Чобаняном. За його словами, це перше агентство на пострадянському просторі, яка займається продажем біткоїнів відкрито.

Свого часу Михайло був директором зі стратегічного розвитку компанії CDMA Ukraine. Пізніше він зайнявся власним бізнесом — зараз він керує фірмою Inlight, яка займається консалтингом в діджитал-сфері. У 2011 році Чобанян зацікавився криптовалютами і став стежити за їх розвитком. А в серпні 2013 року витратив на покупку біткоїнів частину своїх заощаджень. Вже до листопада курс BTC виріс з $120 за біткоїн до $1200, збільшивши статок Чобаняна в десять разів.

Зараз курс на сайті Kuna становить 5955 грн за один біткоїн. Курс розраховується згідно з розробленим компанією індексом KUNA-BTC. Він враховує курс біткоїна до долара на найбільш популярних спеціалізованих біржах, а також роздрібний курс долара до гривні в Україні.

Агентство продає криптовалюту за готівку: охочі придбати приходять в офіс компанії в центрі Києва і оформляють угоду. Комісія Kuna становить 5% понад суми, яку клієнт платить за курсом.

Чобанян, який розвиває Kuna удвох з партнером, поки не бачить в цьому серйозного бізнесу — швидше хобі. Завдання компанії на перший рік роботи — популяризація криптовалют в Україні. Поки агентство працює в тестовому режимі. Крім продажу кріптовалюти, Kuna консультує своїх клієнтів — як правило, безкоштовно. Виняток становлять лише великі корпоративні замовники. Після президентських виборів Чобанян планує розширити спектр послуг компанії: з часом агентство буде не тільки продавати, але й купувати біткоїни, а послуги Kuna з‘являться в банківських терміналах самообслуговування. В Україні запустилося агентство з продажу биткоинов Kuna.com.ua

Поки Чобанян практично не витрачав гроші на рекламу Kuna. Тим не менш, перші клієнти компанії вже з’явилися. Як правило, люди купують біткоїни як високоризиковані інвестиції — так свого часу зробив сам Чобанян і не прогадав. Є й інші сценарії: можна грати на спеціальних біржах купівлі-продажу біткоїнів, дешево і швидко пересилати гроші у вигляді BTC в будь-яку точку світу, конвертувати в іншу криптовалюту. Нарешті, за биткоины вже можна купувати ряд товарів, включаючи послуги компанії Virgin Річарда Бренсона і кілька українських компаній.

Нагадаємо, що в лютому редакція AIN.UA зверталася до нацбанку за коментарем з приводу легітимності використання биткоинов в Україні та отримала роз'яснення: НБУ не рекомендує використовувати кріптовалюти. У той же час, ряд російських та українських інтернет-діячів виступили в підтримку BTC — зокрема, Павло Дуров їм Олександр Ольшанський.

З лютого керівництво НБУ вже встигло помінятися — втім, як і вся вертикаль влади. Чобанян сподівається на те, що Нацбанк буде більш лояльний до прогресивних технологій. Компанія вже спілкується з регулятором, але той поки що не до криптовалют.»У будь-якому випадку, ми не боїмося відкрито продавати биткоины», — говорить Чобанян.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Останні новини за сьогодні: