Новини / Бізнес / Альфа-Банк продав колекторам проблемні кредити на 1,5 млрд гривень
12 лютого 2013, 11:28
Розмір шрифта: А А А

Альфа-Банк продав колекторам проблемні кредити на 1,5 млрд гривень

Альфа-Банк продав колекторам проблемні кредити на 1,5 млрд гривень, Альфа-банк, колектори, проблемні кредити
Альфа-Банк продав колекторам проблемні кредити на 1,5 млрд гривень

Борги придбали «ПрімоКоллект» і «Універсальна колекторська група»

У розпорядженні Forbes виявилися два листи, отримані позичальником-фізособою від Альфа-Банку. У них повідомляється, що борг клієнта перед Альфа-Банком був переведений спочатку на ТОВ «Кредитні Ініціативи», а потім на ТОВ «Купер Прайс». Стягненням заборгованості буде займатися «Універсальна колекторська група», яка діє за договором доручення, підписаного з компанією «Купер Прайс».
Два покупця
Тендер з продажу Альфа-Банком великого портфеля проблемних кредитів завершився в грудні 2012 року. Про це Forbes повідомив власник середньої за розмірами колекторської компанії. Цю інформацію підтвердили ще два з шести колекторів, які брали участь у конкурсі. Згідно словами фіндиректора іноземній компанії зі стягнення боргів, до покупки був запропонований портфель у розмірі 2 млрд гривень. Більша частина — це споживчі беззаставні кредити фізособам.

У підсумку продали 3 з 4 лотів на суму близько 1,5 млрд гривень. По одному з лотів сторони так і не зійшлися в ціні, так як банк, на думку колекторів, хотів надто високу ціну за лот, який складається із забезпечених позик.
За словами представника одного з колекторів, що вибув з тендеру, два лоти придбав «ПрімоКоллект», і ще один — «Універсальна колекторська група». «Наша компанія купила в грудні 2012 року великий портфель проблемної заборгованості в Альфа-Банку», — підтверджує асистент генерального директора групи «ПрімоКоллект» Марія Войновська. За її словами, номінальна вартість угоди і дисконт не розголошуються, оскільки це конфіденційна інформація.

Суму угоди не розкриває і другий переможець тендеру, посилаючись на комерційну таємницю. Директор «Універсальної колекторської групи» Олександр Осадчий лише уточнив, що його компанія отримала на обслуговування 50 000 нових боржників.

У самому Альфа-Банку відмовляються підтверджувати навіть сам факт продажу великого портфеля проблемної заборгованості. Президент Альфа-Банку Олександр Луканов на письмовий запит Forbes не відповів. Не знайшла часу прокоментувати умови угоди в телефонному режимі і голова правління банку Вікторія Михайле.

У 2012 році активи Альфа-Банку просіли на 2,38 млрд гривень, або на 8,5% — до 25,6 млрд гривень, а зобов'язання зменшилися на 10,1%. Найбільш різко активи банку скорочувалися в IV кварталі 2012 року — відразу на 1,87 млрд гривень.

Продали максимум за 5%
Як повідомив один з учасників тендеру, Альфа-Банк продавав дуже старі кредити, що виникли в основному в докризові 2007-2008 роки, тому дисконт був низьким. «Але і самі борги практично безнадійні», — підкреслює представник іноземної колекторської фірми. За його словами, лоти були продані з різними дисконтами, які коливалися в межах 95-99%.
У ІV кварталі 2012 року активи Альфа-Банку просіли майже на 1,87 млрд гривень

Опитані Forbes учасники ринку стверджують, що ціни на проблемні кредити банків іноді опускаються навіть нижче 1% від номіналу. «У нашій практиці були портфелі, за які ми пропонували 0,5% від номіналу", — розповідає Антон Онуфрієнко, директор компанії зі стягнення боргів «ЕОС Україна» (EOS Ukraine).

Особливо неохоче колектори купують докризові кредити, які самі банки вже обробили по максимуму. «Ціна на беззаставні кредити 2007-2008 років може скласти максимум 3-5%», — констатує генеральний директор ТОВ «Кредекс Фінанс» Микола Сичик.

За словами директора компанії «УкрБорг» Інни Науменко, пропонована ціна кредитного портфеля залежить від таких характеристик, як період прострочення, відсоток штрафних санкцій, платоспроможність позичальників, наявність поручителів, ефективність внутрішнього коллекшна в банку і моделі скорингу при видачі кредитів. Залежно від цих факторів діапазон пропозицій на ринку може коливатися від 1% до 20% від номінальної вартості портфеля. Виконавчий директор Асоціації учасників колекторського бізнесу України Артем Кучин запевняє, що обсяг портфеля на його ціну не впливає.
У 2012 році спостерігалася тенденція до падіння цін на проблемні активи, стверджує Онуфрієнко. Причини — зниження попиту з боку колекторних компаній і збільшення пропозиції банків. За оцінками Інни Науменко, загальний обсяг портфелів проблемних боргів, проданих в 2012 році, склав близько 10 млрд гривень.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Замурували ще п’ять відділень російських банків

3 квітня 2017, 15:20

«Погані» кредити українських банків: ЄБРР пропонує допомогу

30 березня 2017, 18:41

Альфа-банк не буде йти з українського ринку

22 березня 2017, 17:08

Останні новини за сьогодні: