Новини / Бізнес / Бананова промисловість Еквадору переживає кризу
11 серпня 2012, 07:51
Розмір шрифта: А А А

Бананова промисловість Еквадору переживає кризу

Бананова промисловість Еквадору переживає кризу, бананова індустрія, Еквадор, Луіс Вальверде, економічна криза
Бананова промисловість Еквадору переживає кризу

Продуктивність бананового сектора Еквадору впала приблизно на 20% в 2012 році. Заступник міністра сільського господарства Луїс Вальверде пояснює зниження виробництва зимовими штормами і економічною кризою в Європі, в той час як інші говорять, що падіння обсягів врожаю пов'язано з відсутністю формальностей і контролю в банановій галузі.

У той час як уряд Еквадору намагається встановлювати фіксовану ціну в 5,50 дол США за упаковку бананів, щоб виробники могли отримувати мінімальний гарантований прибуток, глава Асоціації малих виробників Ель-Гуабо (ASOGUABO) Патрісіо Харамільо каже, що фермери страждають через недоліки урядової системи.

«Експортери будуть платити не більше 2-3 $ за коробку бананів, ущемляючи виробника, який вже має собівартість виробництва приблизно 4-5 доларів США», — повідомляє пан Харамільо.

Вантажовідправники теж говорять про недоліки в системі. Виконавчий директор Асоціації експортерів бананів Еквадору (AEBE) Едуардо Ледесма каже, що бананова криза в країні відбулася, в основному, через відсутність формальностей і контролю.

«Міністерство сільського господарства і банки повинні здійснювати регулювання і контроль над банановою галуззю і карати тих, хто порушує закон», — говорить він.

Вальверде вказує на три ключових моменти, які негативно позначилися на стані бананової індустрії Еквадору: зимові шторми, які привели до того, що фрукти не дозріли вчасно; економічна криза в багатьох країнах Європи, які є великими ринками збуту для бананів з Еквадору, і захворювання рослин під назвою Чорна Сігатока, яке торкнулося в основному дрібних виробників.

Наявність хвороби в Еквадорі досягла підвищеного рівня, а в провінції Лос-Ріос захворювання знищило близько 30% плантацій, за даними газети El Diario.

Вальверде каже, що уряд збирає інформацію про те, щоб отримати реальне уявлення про збитки, нанесені Чорною Сігатокою банановим плантаціям Еквадору.

Еквадор є найбільшим експортером бананів у світі, поставляючи близько 240 млн. упаковок фруктів на рік, тому уряд говорить, що криза, з якою зіткнулася галузь, може мати дуже серйозні наслідки для економіки країни.

«Ми не тільки працюємо над контролем цін і боремося із захворюваннями рослин, але ми також розробляємо продуктивний план поліпшення продуктивності бананової галузі», — говорить Вальверде.

План з модернізації бананової галузі включає регулювання діяльності всіх представників галузі, що допоможе зробити галузь більш динамічною, через контроль діяльності виробників і експортерів. На думку представників влади і промислових організацій, посилення контролю є єдиним способом вивести бананову галузь країни з нинішньої кризи.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Останні новини за сьогодні: