Новини / Бізнес / Найбільші банки України знову стали збитковими
4 листопада 2011, 23:10
Розмір шрифта: А А А

Найбільші банки України знову стали збитковими

Найбільші банки України знову стали збитковими, Національний банк України, збитки у фінансовому секторі, Reuters, Банки України
Найбільші банки України знову стали збитковими

У третьому кварталі 2011 року група найбільших банків України в січні-вересні 2011 року повернулася до збитків, які сумарно склали 3,66 млрд грн ($ 459 млн) у порівнянні із чистим прибутком 878 млн грн за підсумками перших шести місяців поточного року.

За даними Національного банку України, на 1 жовтня чотири з 17 банків першої групи вели збиткову діяльність: Укргазбанк і Кредитпромбанк додалися до УкрСиббанку і Форуму, що мали негативний результат на 1 липня.
За підсумками дев‘яти місяців 2010 року минулого року негативний результат мали шість банків із групи найбільших, в яку входили 18 установ. Загальна сума збитків цієї групи становила 7,191 мільярда гривень. Найбільші втрати на 1 жовтня минулого року показав банк Родовід — 4,209 мільярда.

Як зазначає агентство Reuters, активи 17 установ, що входять до першої групи, досягають на 1 жовтня 2011 682,3 мільярда гривень, що становить 66 відсотків всієї банківської системи, що включає 175 банків.

За даними НБУ, в січні-вересні 2011 року збитки всієї банківської системи скоротилися до 5,6 мільярда гривень з 10,0 мільярдами за аналогічний період минулого року.

Крім того, банківська система України в цілому працює збитково вже третій рік поспіль через зростання неплатежів по кредитах внаслідок фінансово-економічної кризи 2008 року і збільшеної у зв’язку з цим потреби робити відрахування в резерви під кредитну заборгованість.

У третьому кварталі склад групи найбільших банків не змінився. Перший український міжнародний банк Ріната Ахметова прогнозовано піднявся на 9 місце за розміром активів з 13 місця завдяки завершенню приєднання Донгорбанку, підконтрольного того ж акціонера.

Нагадаємо, що до групи найбільших входять два держбанки — Ощадний та Укрексімбанк, націоналізований в 2009 році Укргазбанк, а також дочірні установи великих закордонних груп: Райффайзен Банк Аваль (Raiffeisen), Укрсиббанк (BNP Paribas), Укрсоцбанк (UniCredit), ВТБ (Внешторгбанк Росії), Альфа-Банк (Альфа Груп), Промінвестбанк (ЗЕБ Росії), ОТП Банк (OTP), Форум (Commerzbank).

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Останні новини за сьогодні: