Новини / Бізнес / У Києві можуть з'явитися приватні кладовища і сміттєзвалища
27 вересня 2010, 17:42
Розмір шрифта: А А А

У Києві можуть з'явитися приватні кладовища і сміттєзвалища

У Києві можуть з'явитися приватні кладовища і сміттєзвалища, кладовищі, звалище, економіка, Ігор Довбань, Руслан Крамаренко, Київ, Зеленбуд, сміття
У Києві можуть з'явитися приватні кладовища і сміттєзвалища

Незабаром у столиці можуть з‘явитися приватні кладовища, сміттєві звалища і каналізаційні колектори. Про це заявив начальник главку економіки Ігор Довбань, який відповідає за питання приватних інвестицій в міські КП. За даними ЗМІ, в мерії хочуть передати корпоративні права на частину комунальних підприємств бізнесменам.

«Це торкнеться маленьких КП, які незрозуміло чим займаються, а також неприбуткових підприємств, а не всіх поголовно. Ми хочемо привести їх у нормальний вигляд, тому корпоративні права на деякі будемо продавати», — сказав заступник мера Руслан Крамаренко.

«Покупка комунальних підприємств завжди вигідна, особливо сміттєвих звалищ і кладовищ. Адже це, по-перше, гарантований ринок послуг: вивозити сміття або ховати не перестануть ніколи. А по-друге, отримуючи у власність КП, ти автоматично стаєш монополістом на ринку, а, отже, у тебе з’являється можливість встановлювати тарифи. Крім того, у тебе практично немає конкурентів і з‘являється «дах» в особі міськвлади», -повідомив керівник приватного підприємства Андрій Безруков.

За інформацією ЗМІ, якщо ідею реалізують, то з’явиться імовірність підвищення цін на вивіз сміття, а на цвинтарях — легальний продаж ділянок.

Проте на думку заступника мера, кладовища все ж залишать у комунальній власності, як і метрополітен, Київпастранс, Київзеленбуд.

«Адже в нас 26 категорій пільговиків!» Зеленбуд «обслуговує парки, його теж не зачеплять. А ось віддати в оренду сміттєві звалища, думаю, варто, як і окремі ділянки міського колектора. Сам колектор — стратегічне підприємство — не зачеплять. На приватизацію може піти і фармзавод (КП «Фармація»)», — додав Крамаренко.

Зараз у Києві налічується 197 комунальних підприємств. Які з них виставлять на продаж, поки відкрите питання.

У той же час, влада Києва обіцяє повернути у комунальну власність підприємства, які відповідають за життєзабезпечення міста, — «Київводоканал», «Київгаз», «Київмлин» і «Київхліб», «Київміськбуд».

«Над цим питанням зараз працює мерія. Ми вивчаємо документи, пов'язані з акціонуванням підприємств. Крім того, цими питаннями займаються правоохоронні органи», — сказав Крамаренко.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Київ у найближчі 20 років планує розбудовувати правий берег

26 лютого, 09:14

Green Card – вашому авто потрібен захист

29 березня 2018, 15:53

Гройсман поставив «нове» завдання у перебудові економіки

27 травня 2017, 17:46

Останні новини за сьогодні: