Новини / Бізнес / Технічний аналіз фондового ринку: що, навіщо, як працює?
20 жовтня 2011, 11:25
Розмір шрифта: А А А

Технічний аналіз фондового ринку: що, навіщо, як працює?

Технічний аналіз фондового ринку: що, навіщо, як працює?, трейдер, фондовий ринок, фінансовий аналіз, акції, тренд, угода
Технічний аналіз фондового ринку: що, навіщо, як працює?

Щоб стати успішним і грамотним трейдером, просто необхідно власти азами технічного аналізу. Цей вид аналізу набагато зручніший і ефективніший, ніж фундаментальний аналіз.

Навіщо потрібен технічний аналіз?

Мета технічного аналізу-прогнозування напрямку руху цін акцій. Правильний прогноз допоможе інвестору заробити, причому і на зростанні, і на падінні ринку.
Технічний аналіз на українському ринку з‘явився в 2008 році разом з появою української біржі і виникненням такого поняття, як інтернет-трейдинг.
Раніше угоди відбувалися відносно рідко, а графік цін часто переривався і різко «скакав», в ньому спостерігалися прогалини і розриви.

Середні ціни відображають все

Технічний аналіз — це, в основному, робота з графіками. Вам не потрібно постійно слідкувати за новинами, вважати коефіцієнти і годинами сидіти над фін звітами компаній, щоб укласти вигідну для себе угоду. Девіз технічного аналізу: «Середні ціни відображають все».

Наприклад, як би швидко ви не отримали інформацію про позитивні чи негативні тенденції фондового ринку, є люди ( «інсайдери»), які дізналися цю інформацію раніше за інших і вже на неї відреагували. Природно, це позначається на графіку цін. Технічний аналіз дозволить вам не чекати, поки новина опублікують, а швидко і ефективно реагувати на всі тенденції фондового ринку, а, значить, добре заробляти.

Тренди, з яких складається ринок

Другим постулатом технічного аналізу є твердження, що «існують тренди, з яких складається ринок». Тренди-спрямоване рух ціни. Тренди створюють тисячі трейдерів на фондовому ринку залежно від настроїв ринку. Тренди бувають висхідними -це коли багато покупців і ціна зростає (заробіток на зростанні фондового ринку), і спадними — відповідно, переважання продавців і зниження ціни (у цьому випадку ми разабативаем на падінні з допомогою інструменту короткі продажі).

У нашій країні на трендах можна дуже добре заробити, оскільки фондовий ринок у нас ще дуже молодий.
Третє правило технічного аналізу: «обсяг повинен підтверджувати тренд». Це означає, що якщо при зростанні цін зростає і обсяг торгів, то ми маємо справу з висхідним трендом. Якщо обсяги торгів зростають при одночасному падінні ціни, то це спадний тренд.

Чому працює теханализ?

Технічний аналіз має право на існування у зв’язку з тим, що людина нараціоналем у своїх рішеннях. Практично не буває так, що виходить гарна корпоративна звітність, підприємство спрацювало добре — значить, все купують його акції, ціна зростає. Якщо немає звіту-відбувається застій ринку, поганий звіт — зниження цін.

На ділі ж кожен трейдер має свою власну думку з приводу цін на кцій, звітів і новин. При оцінці одного і того ж графіка один трейдер приймає рішення про покупку, інший-про продаж. Тому фундаментальний аналіз в чистому вигляді в даній ситуації неефективний.

Переваги ж технічного аналізу в тому, що він допомагає визначити вигідні точки для входу і виходу на ринок. Ви можете торгувати по трендам і по рівнях, по різним торговим системам, але при цьому важливо грамотно управляти своїми ризиками і капіталом, щоб не спустити всі зароблені гроші.

За матеріалами ubr.ua

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Українські банки зобов'язали жорсткіше перевіряти операції клієнтів

29 травня 2017, 14:17

Останні новини за сьогодні: