Новини / Бізнес / Deutsche Bank виходить на український ринок
5 березня 2009, 08:10
Розмір шрифта: А А А

Deutsche Bank виходить на український ринок

Deutsche Bank виходить на український ринок, Deutsche Bank, банківська система, Україна, Німеччина, Приватбанк, Райффайзен Банк Аваль, банк Форум
Deutsche Bank виходить на український ринок

Вчора лідер німецького банківського ринку Deutsche Bank оголосив про початок реєстрації в Україні дочірнього банку. У представництві Deutsche Bank заявили, що підрозділ займатиметься тільки корпоративним бізнесом, а реєстрацію планується завершити протягом місяця. Учасники ринку говорять, що це сама хороша новина з початку року, яка означає, що в банці чекають виходу країни з кризи.

Директор представництва Deutsche Bank в Україні Костянтин Серегин повідомив, що банк подав регулюючим органам документи на реєстрацію дочірнього підрозділу, який називатиметься «Дойче Банк ДБУ». «Ми розглянули всі варіанти присутності в Україні і зупинилися на створенні нового банку, – заявив він. – Це буде тільки корпоративний банк. Deutsche Bank ніде в світі не займається роздрібом, окрім самої Німеччини». Пан Серегин розповів, що його кандидатура подана на посаду голови правління нового банку, і він розраховує на те, що документи будуть узгоджені з Антимонопольним комітетом і Нацбанком протягом місяця.

Deutsche Bank є найбільшим банком Німеччини по активах – за підсумками III кварталу 2008 року вони склали 2,061 трильйона євро. Його мережа в світі збільшилася на 60 відділень – до 1949, скоротившись в Германії на 5 – до 984. Чистий прибуток зменшився з 5,54 мільярдів євро в січні-вересні 2007 року до 918 мільйонів євро за три квартали 2008 року.

Deutsche Bank відкрив представництво в Україні ще в лютому 2005 року. Він активно кредитував українські підприємства, включаючи НАК «Нафтогаз України» і Ferrexpo, викупляв українські держоблігації і організовував залучення синдикованих кредитів українськими банками. З моменту відкриття представництва Deutsche Bank вивчав можливість покупки декількох найбільших учасників українського ринку. Банкіри розповідали, що Deutsche Bank виявляв чималу цікавість до приватизації «Ощадбанка», в якій планував прийняти участь. «Цей гравець завжди заходить в країну і купує найбільшого, — говорив президент одного з іноземних банків. – Для них був цікавий «Приватбанк», і я не здивуюся, якщо вони перекуплять «Аваль» у Raiffeisen. Хоча запрягають вони дуже довго». Не прискорив ухвалення рішення про покупку якого-небудь банку і вихід до України конкурента Deutsche Bank – Commerzbank AG, який у вересні 2007 року купив у бізнесмена Леоніди Юрушева 60% банка «Форум».

Рішення німців створити банк з нуля здивувало банкірів. «Зараз можна купити хороший банк за ціною значно нижче за капітал, – відзначив директор управління інвестиційний-банківських послуг Dragon Capital Брайан Бест. – Звичайно, потрібне буде рестуктурізовать його борги, підсилити баланс, збільшити капітал, але витрати набагато нижче локризових». Найпривабливішим активом на сьогоднішній день учасники ринку називають «ОТП Банк», який, за їх словами, виставлений на продаж. При цьому банкіри вважають, що вибрана Deutsche Bank модель виходу також є вигідною. «Зараз можна знайти офіси за дуже низькою ціною. Людей вони також знайдуть без проблем, тому що багато співробітників банків скорочують», – упевнений глава представництва BNP Paribas Домінік Меню.

Заява про реєстрацію нового зарубіжного банку в Україні під час кризи банкіри називають самою хорошою новиною з початку року. «Це, звичайно, ризик, але банківський бізнес, в принципі, ризиковий. Ми всі рахуємо ризики і на цьому заробляємо, – говорить Домінік Меню. – В Deutsche Bank розуміють, що після кризи бізнес в Україні розвиватиметься, тому вони ухвалили таке рішення». На його думку, такий факт може зробити позитивний вплив і на інших інвесторів, які розглядають можливість покупки українських банків, що подешевшали.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Всесвітній банк купить частину «Укргазбанку» найближчим часом — НБУ

12 листопада 2019, 08:09

Останні новини за сьогодні: