Новини / Бізнес / Як можна домогтися зниження в Україні іпотечних ставок?
5 лютого 2013, 12:19
Розмір шрифта: А А А

Як можна домогтися зниження в Україні іпотечних ставок?

Як можна домогтися зниження в Україні іпотечних ставок?, іпотечні ставки, АТ Ерсте Банк, кредит, ліквідність банків, ринок нерухомості
Як можна домогтися зниження в Україні іпотечних ставок?

Директор департаменту роздрібного бізнесу АТ «Ерсте Банк» Тетяна Надточій розповіла «Мінфіну» про те, як можна домогтися зниження в Україні іпотечних ставок.
 — Від чого залежить вартість кредитів?
 — Вартість кредитів залежить від ліквідності банків та вартості ресурсів. Якщо вартість залучених ресурсів знижується, то, як наслідок, відбувається і зниження процентних ставок за кредитами.
На початку лютого 2013 відбулося незначне зниження ставок по кредитах на 1 п.п. Прогнозуємо, що до кінця березня 2013 відсоткові ставки по кредитах ще знизяться на 1-1,5 п.п.
 — Тобто, вже можна говорити про зниження вартості іпотечних кредитів?
 — Поки що рано говорити про істотне зниження вартості іпотечних кредитів для клієнтів-позичальників. І ця ситуація навряд чи кардинально зміниться в найближчий рік.
 — Що може сприяти зниженню іпотечних ставок в Україні?
 — Стимулювати ринок нерухомості в Україні і здешевити кінцевий продукт для покупця могли б, в тому числі і дії уряду. Так, сприяти розвитку ринку буде більш адекватне законодавство, яке забезпечувало б надійні гарантії прав кредиторів.
Крім того, доцільно вживати заходів щодо заохочення позичальників, такі як субсидування малозабезпечених верств населення при отриманні кредиту на придбання житла, виплата додаткових «премій» на ощадні рахунки позичальників, надання податкових пільг.
Також увагу варто звернути на створення більш привабливих умов для інвесторів — створення установ, які сприяють зниженню ризиків інвесторів, зокрема надання державних гарантій по іпотечних цінних паперах.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Останні новини за сьогодні: