Новини / Бізнес / Ситуація жалюгідна – найбільший інвестор пояснив двократне скорочення інвестицій в Україну
11 травня 2017, 20:12
Розмір шрифта: А А А

Ситуація жалюгідна – найбільший інвестор пояснив двократне скорочення інвестицій в Україну

Ситуація жалюгідна – найбільший інвестор пояснив двократне скорочення інвестицій в Україну , зниження інвестицій, економіка України, ЄБРР
Ситуація жалюгідна – найбільший інвестор пояснив двократне скорочення інвестицій в Україну

ЄБРР звітує про зниження інвестицій в Україну у 2016-2017 роках через несприятливий інвестиційний клімат.

Інвестиції Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) в економіку України у 2016 році склали 581 млн євро. Повідомив банк у своєму річному звіті.

Згідно з офіційною інформацією ЄБРР, у 2015 році в Україні реалізовано інвестиційних проектів на загальну суму 997 млн євро. Таким чином, у 2016 році інвестиції в країну скоротилися на 42%.

«ЄБРР залишався провідним інвестором і ініціатором реформ в Україні на тлі серйозних проблем у цій країні», – йдеться у звіті. Сукупно на кінець 2016 року, Європейський банк вклав в Україну 12,4 млрд євро.

Як повідомив НВ Бізнес старший радник ЄБРР у Східній Європі і на Кавказі Антон Усов, скорочення вливання коштів в державу у першу чергу пов’язане з перипетіями в політичній площині, через що інвестор на вкладав гроші в державний сектор.

«Перші півроку була невизначеність з урядом, тому ми взагалі не розглядали можливості. А за другу половину року просто не встигли нічого зробити. Тому й не було у минулому році інвестицій у великі інфраструктурні проекти», – каже Усов.

З іншого боку, за його словами, інтерес інвесторів до корпоративного сектору теж не спостерігається. «Не цікава Україна інвесторам, всі її бояться. Не працюють закони, немає хорошого інвестиційно клімату. А інвестори, які тут працюють, вже розповідають різноманітні жахливі історії, бо все зарегульоване і необхідно отримувати дуже багато різноманітних дозволів, щоб зайти на ринок», – пояснює представник ЄБРР.

У 2017 році, за інформацією Усова, кардинально політика банку щодо України не зміниться. «Ситуація жалюгідна. Станом на середину травня поки нам хвалитися немає чим [інвестиції в країну у 2017 році рекордно малі]», – каже він.

Загалом у 2016 році ЄБРР здійснив інвестиції в 35 країнах в таких регіонах: Центральна Азія отримала від ЄБРР 1,4 млрд євро, Центральна Європа і держави Балтії – 1,4 млрд євро, Східна Європа і Кавказ – 1,2 млрд євро, Південно-Східна Європа – 1,6 млрд євро, Південне і Східне Середземномор'я – 1,4 млрд євро. В Туреччину у минулому році Європейський банк направив 1,9 млрд євро.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Гройсман поставив «нове» завдання у перебудові економіки

27 травня 2017, 17:46

Чому українці не інвестують в Україну — економіст

12 травня 2017, 14:12

Останні новини за сьогодні: