Новини / Бізнес / Електронні платежі в Україні подорожчають
16 вересня 2011, 08:54
Розмір шрифта: А А А

Електронні платежі в Україні подорожчають

Електронні платежі в Україні подорожчають, Україна, електронні платежі, Олександр Степаненко, сервіс, кліринговий центр
Електронні платежі в Україні подорожчають

В Україні можуть подорожчати електронні платежі. Це відбудеться, якщо буде прийнятий проект ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо функціонування платіжних систем і розвитку безготівкових розрахунків)»

У ньому йде мова про створення на базі Національного банку України (НБУ) клірингового центру для обробки операцій з платіжними картами, які проводяться на території Україні. Зауваження та пропозиції до законопроекту НБУ буде приймати протягом двох тижнів, до 30 вересня, і до обговорення запрошені всі українські банки. На думку НБУ, законопроект зміцнить фінансову незалежність і безпеку країни, а також призведе роботу платіжних систем у відповідність до світової практики. Але на думку експертів, подібна ініціатива призведе до підвищення тарифів.

«Кілька років тому НБУ вже робив спробу створення подібного центру для розрахунків за картками VISA, але його довелося ліквідувати через низьку якість послуг, — розповів незалежний економічний експерт Олександр Степаненко.- З іншого боку, якщо будуть враховані минулі помилки і якість сервісу буде високим, єдиний кліринговий центр забезпечить більш швидкі розрахунки між банками, оскільки вони зможуть використовувати для взаєморозрахунків свої кореспондентські рахунки в НБУ. Це безумовний плюс».

Що стосується мінусів, то на думку експерта, це призведе до зростання тарифів для споживачів. Оскільки банкам доведеться платити ще одну комісію за проведення розрахунків, само собою, додаткові витрати понесуть і власники карток.

Втім, на думку Президента Українського аналітичного центру Олександра Охріменко, підвищення тарифів буде незначним.

«Так, підвищення тарифів відбудеться, але невелике. Тому що економічний ефект, який принесе створення національного клірингового центру, того варта. Говорити про те, що такий центр знизить безпеку платежів, некоректно», — упевнений Олександр Охріменко.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію

Коментарі (2)

  • crorkz matz (анонімно) 3 серпня 2014, 21:45 ссылка
    7JkhF2 Thanks a lot for the article.
  • crorkz (анонімно) 4 серпня 2014, 23:10 ссылка
    wrmslP Major thanks for the blog article.Much thanks again. Fantastic.
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Останні новини за сьогодні: