Новини / Бізнес / Європа буде поставляти газ в Україну через Трансбалканський газопровід
9 жовтня 2019, 10:48
Розмір шрифта: А А А

Європа буде поставляти газ в Україну через Трансбалканський газопровід

Європа буде поставляти газ в Україну через Трансбалканський газопровід, газ, Трансбалканський газопровід, газопровід, транспортувати газ
Європа буде поставляти газ в Україну через Трансбалканський газопровід

Оператори ГТС центральної і південної Європи підтвердили готовність транспортувати до кордону з Україною 1,3 млрд кубометрів газу в рік через Трансбалканський газопровід. Про це повідомив директор компанії «Укртрансгаз» Сергій Макогон, коментуючи результати чергової зустрічі операторів ГТС центральної і південної Європи «CESEC gas plenary meeting».

«Трансбалканський газопровід здатний транспортувати до кордону з Україною 4,1 млн кубічних метрів в день (1,3 млрд кубометрів на рік). Всі оператори підтвердили готовність. Для України і Молдови це дуже важливо, тому що дозволить забезпечити постачання на південь Одеської області в випадку блокування поставок газу через територію Придністров'я. в майбутньому Україна зможе за цим маршрутом отримувати каспійський газ, коли такі поставки будуть мати економічний сенс», — написав Макогон на своїй сторінці в Facebook.

За словами Макогона, реалізовано багато проектів по збільшенню інтерконекторів між країнами, що дозволить оперативно транспортувати газ між країнами.

«З 1 січня 2021 року має запрацювати новий ЛНГ термінал в Хорватії потужністю 2,6 млрд кубометрів; ТАР (частина проекту» Південний газовий коридор «; очікується, що будівництво TAP буде завершено в 2020 році, і в тому ж році перший азербайджанський газ піде в Європу) завершено на 89% і зараз тільки залишилися роботи в морі. Потужність 10 млрд кубометрів з можливістю розширення до 20 млрд кубометрів. Фактично це продовження Танара, який транспортує азербайджанський газ через Туреччину до кордону з Болгарією і Грецією; IGB повинен бути завершений в 2021 році, ч про дозволить постачати газ з ТАР в Болгарію; в Греції активно розвивається новий проект ЛНГ терміналу», — уточнив Макогон.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Останні новини за сьогодні: