Новини / Бізнес / Хто замінить європейські банки
21 листопада 2013, 10:15
Розмір шрифта: А А А

Хто замінить європейські банки

Хто замінить європейські банки, Raiffeisen Bank International, продаж, фінансова установа, кредит
Хто замінить європейські банки

Днями фінансова група Raiffeisen Bank International офіційно оголосила про продаж своєї української «дочки» ПАТ «Райффайзен Банк Аваль». Інформацію підтвердив виконавчий директор групи Карл Севелда. Офіційно рішення про продаж пов‘язано з внутрішніми фінансовими негараздами австрійського «батька».

Зараз власні проблеми RBI (Raiffeisen Bank International) досить серйозні, щоб вирішувати ще й проблеми дочірніх підрозділів. В ЄС посилили вимоги до достатності капіталу європейських банків, (з 4,5% до 5,5% для банків ЄС з початку 2014 року), також необхідно повернути 1,75 млрд. євро (або 2,7 мільярда дол.) допомоги, яку в період економічної кризи надав уряд Австрії (січень 2009 р.). Прагматичні австрійці тягнули до останнього із збільшенням капіталу для підвищення свого балансу, і не побажали скорочувати дивіденди своїм акціонерам. Тому вирішили, що їм ні до чого зайвий головний біль, так як навіть середньострокових перспектив українського фінансового ринку поки не видно. До того ж, за повідомленням голови правління «Райффайзен Банк Аваль» Володимира Лавренчука, у дочірнього підрозділу є значний обсяг прострочених кредитів — сьогодні банк веде понад 18 тисяч судових процесів за невиплаченими кредитами.

Можна ще припустити, що приєднання України до Євросоюзу європейські банкіри вбачають небезпеку для своїх капіталів. У разі підписання угоди з ЄС Україна миттєво втратить свій суверенітет. І в цій ситуації неминуче виникне непереборне протистояння української і російської економік. Росія змушена буде відмовитися від українських товарів і це призведе до краху української промисловості. На порядок денний також стануть державні кордони, Крим, Азовське море та інші «заморожені» Росією питання. А це вже гарантована фінансова нестабільність.

Нагадаємо, група Raiffeisen почала свій бізнес в Україні у 2005 році, купивши за 1,05 млрд. дол. найбільший на той час банк «Аваль». RBI прийшов, природно, переслідуючи найбанальніші прагматичні цілі: в ЄС банківська ставка за кредитами становить три відсотки, а в Україні в десять разів більше. Ну і сенс австрійському банку працювати в Україні, якщо в разі асоційованого членства доведеться синхронізувати закони? Брати до сорока відсотків за наданий кредит якось не по-європейськи.

Хто купить один з найбільших європейських банків в Україні? Найбільш вірогідним претендентом на RBI сьогодні виглядає «Альфа-Груп». За повідомленнями ЗМІ, який приїжджав на минулому тижні в Київ співвласник групи «Альфа-Банк» Михайло Фрідман провів дві зустрічі з екс-главою Raiffeisen Bank International) Гербертом Степічем, який зараз очолює наглядову раду російського Raiffeisen Bank.

Менш імовірним, ніж «Альфа-Банк», але все ж претендентом на покупку RBI називають також Ощадбанк Росії. Поглинувши Raiffeisen, він міг би стати четвертим найбільшим банком України. «Але у Сбербанку є варіанти — якщо «Альфа» обійде їх в змаганнях за Raiffeisen, вони переключаться на український UniCredit», — вважають фінансові експерти.

Принесе «Райффайзен Банк Аваль» новому власнику очікувану прибуток? «Купивши «Райффайзен Банк Аваль», укрупнених гравцеві доведеться вести агресивну політику на ринку, щоб окупити угоду. Зараз комісійні та процентні доходи приносить роздріб. Можливо, на цей сегмент зробить ухил «оновлений» Райффайзен», — вважає Ростислав Кравець, адвокат, старший партнер адвокатської компанії «Кравець та Партнери».

Заяву про продаж дочірнього підрозділу RBI — чергове підтвердження тенденції відходу європейських інвесторів з українського банківського ринку. Інші австрійські банки також потихеньку завершують свої справи в Україні. Erste вже покинув вітчизняний ринок, крім того, Bank Austria розглядає можливість продажу свого підрозділу «Укрсоцбанку». Правекс-банк, УкрсибБанк, за свідченнями ЗМІ, також перебувають в очікуванні свого покупця. Але святе місце порожнім не буває, очевидно, його займе російський капітал. За відомостями минулого місяця російських банків в Україні вже сорок відсотків від загальної кількості, не виключено, що з відходом «європейців» їх стане набагато більше.

Поки експерти вибудовують власні концепції по приводу покидання європейськими банками українського фінансового ринку, народні форуми вже вибудували свою констатацію факту, яка, між іншим, має право на існування: «Нехай ідуть, своїх паразитів вистачає». Так, може, «банківський результат» і пов’язаний зі скороченням у країні бажаючих «вішати» на свою шию чергову кредитну «петлю»?

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Зростання продажів смартфонів з початку року становило 9,1%

3 червня 2017, 15:59

Останні новини за сьогодні: