Новини / Бізнес / Інвестувати в нерухомість потрібно акуратно
5 листопада 2012, 09:27
Розмір шрифта: А А А

Інвестувати в нерухомість потрібно акуратно

Інвестувати в нерухомість потрібно акуратно, інвестиції в нерухомість, Ігор Городецький, нотаріус
Інвестувати в нерухомість потрібно акуратно

З 1 січня 2013 року набирає чинності новий, прийнятий Кабінетом міністрів України і підписаний Президентом, закон про порядок придбання нерухомості. Оскільки нерухомість є одним з основних предметів для інвестиційних вкладень, даний законопроект має не останнє значення для економіки країни і «фінансового здоров‘я» (як популярно останнім часом стало дане словосполучення) її громадян.

В увазі набуття чинності даного закону і його деякої непідготовленості, юристи радять українцям утриматися від купівлі нерухомості, принаймні, в січні 2013 року. Причиною тому той факт, що, згідно нововведенню, оформленням і реєстрацією нерухомості за новим власником буде займатися не БТІ (тобто бюро технічної інвентаризації), як це було раніше, а нотаріуси. Останнім же Міністерство юстицій України досі не пояснило порядку проведення реєстрації, ведення реєстру і взагалі не дало коментарів щодо даної процедури.

Ігор Годецький, юрист із значним досвідом роботи, говорить про те, що помилка нотаріуса в даному випадку може дорого коштувати як покупцю, так і продавцю. Якщо раніше за помилку могло бути притягнуто до відповідальності комунальне підприємство, то тепер крайніми виявляться приватні нотаріуси, як правило, мають у своєму розпорядженні занадто мало ресурсів для того, щоб відшкодувати нанесений ними збиток.

«Проблема зовсім не в досвідченості юриста, який займається Вашою справою, — пояснюють експерти, — а в тому, що він виявиться невірно поінформованим або не отримає інформації зовсім, а тому не зможе провести процедуру переоформлення згідно з чинним законодавством!». Очікується, що всі формальності будуть дозволені на початку року. Втім, це може статися і раніше, однак експерти очікують, що роз’яснення будуть вестися в ході вступу закону в силу, а це означає, що комусь все ж доведеться стати, як це кажуть, «піддослідним кроликом».

В цілому ж аналітики називають придбання нерухомості цілком прийнятним способом інвестувати свої гроші. Якщо ж житло Вам необхідно вже зараз, то постарайтеся встигнути до настання нового року, тобто до моменту вступу в силу закону про реформу БТІ.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

В Україні хочуть по-новому продавати квартири

4 січня 2017, 08:33

В Україні скасували мінімальні ціни на послуги нотаріусів

24 листопада 2016, 07:57

Інвестиції в нерухомість стали лазівкою для спекулянтів

3 вересня 2016, 17:05

Останні новини за сьогодні: