Новини / Бізнес / До кінця року іпотечні кредити можуть подешевшати ще на 2%
19 липня 2011, 09:36
Розмір шрифта: А А А

До кінця року іпотечні кредити можуть подешевшати ще на 2%

До кінця року іпотечні кредити можуть подешевшати ще на 2%, процентні ставки, кредит, іпотека, первинний внесок, Андрій Шило
До кінця року іпотечні кредити можуть подешевшати ще на 2%

До кінця 2011 року процентні ставки за кредитами на придбання житла на «первинці» можуть знизитися ще на 1-2 процентних пункту. Разом з тим подальшого скорочення початкового внеску за такими позиками не відбудеться, він збережеться на рівні 25-30%

Суттєвого зниження ставок за кредитами на покупку житла на первинному ринку в другому півріччі чекати не варто. Здешевлення таких позичок якщо і відбудеться, то не більше ніж на 1-2 процентних пункту (п.п.). Таку думку озвучили експерти, опитані «Делом».
Неквапливе зниження

На думку начальника відділу іпотечного кредитування Кредитпромбанку Дмитра Косирева, до кінця року процентні ставки по іпотечних кредитах на первинному ринку можуть знизитися на 0,5-1,0 (п.п.).

У свою чергу заступник директора департаменту роздрібного бізнесу Ощадбанку Олександр Нестеренко прогнозує до кінця року зниження іпотечних ставок в межах 1-2 п.п.

«На тлі триваючої боротьби банків з проблемними кредитними портфелями і зменшення доходів потенційних позичальників, значного зниження процентних ставок по кредитах на придбання первинного житла не буде», — вважає він.

У той же час директор департаменту роздрібного бізнесу банку «Київська Русь» Андрій Шило стверджує, що ставки за кредитами у національній валюті знизилися нижче докризового рівня.

«Сьогодні на ринку існують пропозиції по іпотечному кредитуванню від ряду банків зі ставками 15-16% річних. У короткостроковій перспективі потенціал для зниження практично вичерпано», — говорить банкір.

У другому півріччі експерти не прогнозують і значного зменшення мінімального початкового внеску, який до кінця 2011 року закріпиться на рівні 25-30%.
Можливі пільги

Зменшення процентних ставок і першого внеску при придбанні житла на первинному ринку житла за рахунок кредитних коштів можливо, за словами банкірів, при стабілізації цін на ринку нерухомості, а також при рефінансуванні іпотеки, спеціалізованими держустановами.

«Розробка банками і державою кредитних програм, що грунтуються на компенсаційних схемах, дозволить запропонувати позичальникам пільгову відсоткову ставку», — вважає Нестеренко.

За словами Косирева, зменшити аванс за іпотечним кредитом можна за рахунок надання додаткової застави. «Хоча це вже не є класичним кредитом на житло», — відзначає банкір.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію

Коментарі (1)

  • Ilyess (анонімно) 23 червня 2012, 01:54 ссылка
    At last! Soomene with the insight to solve the problem!
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Голова НБУ розповів, коли бізнес зможе отримати дешеві кредити

30 травня 2017, 10:57

Останні новини за сьогодні: