Новини / Бізнес / Україна шукає гроші для розрахунку з МВФ
5 лютого 2013, 10:34
Розмір шрифта: А А А

Україна шукає гроші для розрахунку з МВФ

Україна шукає гроші для розрахунку з МВФ, Міністерство фінансів, єврооблігації, фінансування, Міжнародний валютний фонд
Україна шукає гроші для розрахунку з МВФ

Міністерство фінансів вчора почало додаткове розміщення єврооблігацій, випущених у листопаді 2012 року строком на десять років. Про це повідомляє «Комерсант-Україна» з посиланням на джерело на фінансовому ринку.

Інвесторам запропонована прибутковість в 7,75% річних, але ліміт суми не визначений. В кінці минулого року Мінфін залучив 1,25 млрд дол під 7,8% річних. Організаторами розміщення виступали банки JP Morgan, Morgan Stanley, Sberbank CIB і VTB Capital. За оцінками джерела, обсяг залучення може досягти 1,5 млрд дол «Припускаю, Мінфін залучить 0,5-1 млрд дол», — говорить фахівець відділу продажів боргових цінних паперів ІК Dragon Capital Сергій Фурса.

Про готовність вийти на зовнішній ринок запозичень в уряді заявили два тижні тому. «Я вважаю, що кінець січня — початок лютого — це сприятливий час для виходу на зовнішні ринки», — сказав прем‘єр-міністр Микола Азаров. До того ж ще 17 січня державний Укрексімбанк розмістив п’ятирічні єврооблігації на 500 млн дол під 8,75%.

Оскільки держбюджет передбачає в 2013 році залучення зовнішнього фінансування в загальний фонд у розмірі понад 4,5 млрд дол, нинішній вихід на міжнародні ринки запозичень навряд чи останній. На погашення зовнішнього та внутрішнього боргу Україні в цьому році необхідно приблизно 13,7 млрд дол в порівнянні з 12 млрд дол в 2012 році. Тільки виплати на користь МВФ складуть 5,58 млрд дол: 3,1 млрд дол погасить Нацбанк, а 2,5 млрд дол — уряд.

Нагадаємо, що в минулому році виплати України Міжнародному валютному фонду склали 2,43 млрд. СПЗ (3,74 млрд дол), в тому числі 0,198 млрд. СПЗ (306 млн дол) в рахунок відсотків. І це стало рекордом за всю історію взаємин з фондом з 1994 року. У 2013 році Україні доведеться перерахувати МВФ 3,77 млрд. СПЗ (5,8 млрд дол).

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Останні новини за сьогодні: