Новини / Бізнес / Через мито на російські авто можуть подорожчати і інші машини
4 грудня 2015, 14:57
Розмір шрифта: А А А

Через мито на російські авто можуть подорожчати і інші машини

Через мито на російські авто можуть подорожчати і інші машини, мита, російські авто, конкуренція, Ціна
Через мито на російські авто можуть подорожчати і інші машини

Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі Мінекономрозвитку опублікувала рішення про введення в Україні з 3 січня 2016 так званого «компенсаційного» мита на вироблені в РФ машини.

Додатковий податок вводиться на п’ять років і буде варіюватися від 10,41% до 17,66%. По максимуму заплатять імпортери продукції автомобільної корпорації «Соллерс – Далекий Схід» (УАЗ, ISUZU, SsangYong). Постачальники ВАЗів залишать на кордоні 14, 57% від вартості авто. Мінімальна ставка передбачена для машин «інших» виробників. Маються на увазі, насамперед, міжнародні автоконцерни, які мають у Росії свої виробничі майданчики (Renault- Nissan, Volkswagen, Hyundai, Ford та ін.).

Втім, на думку голови Всеукраїнської асоціації автомобільних імпортерів і дилерів (ВААІД) Олега Назаренка, у вітчизняних салонах можуть вирости в ціні й інші авто.

“З введенням додаткових мит попит на російські автомобілі і зовсім завалиться, – вважає Назаренко. – Адже потенційні покупці бюджетних авто вельми чутливі навіть до незначних коливань цін. Вивільнені на ринку місця займе продукція ЗАЗу і китайського автопрому”.

При цьому він відзначає, що і на них ціни можуть також підняти.

«Якщо конкуренція в певному сегменті зменшується, у продавців є спокуса підвищити ціни», – підсумував експерт.

Крім того, Олег Назаренко допускає, що незабаром машини з Росії можуть подорожчати ще на 10%, тому що на них пошириться загальний імпортний збір (сьогодні його не платять в рамках договору про зону вільної торгівлі між Україною та РФ).

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Останні новини за сьогодні: