Новини / Бізнес / Пенсіонери, сповіщайте Пенсійний фонд про своє працевлаштування
9 серпня 2012, 13:15
Розмір шрифта: А А А

Пенсіонери, сповіщайте Пенсійний фонд про своє працевлаштування

Пенсіонери, сповіщайте Пенсійний фонд про своє працевлаштування, пенсія, працюючий пенсіонер, доходи, Ірина Ситникова, вік, страховий стаж, інвалідність
Пенсіонери, сповіщайте Пенсійний фонд про своє працевлаштування

Законодавством України передбачено деякі обмеження щодо виплати пенсій працюючим пенсіонерам. Про це нагадала начальник відділу з виплати пенсій управління Пенсійного фонду України в Слов‘янську та Слов’янському районі Ірина Ситникова.

 — У першу чергу, це стосується одержувачів пенсії за вислугу років. Відповідно до законодавства, її призначають після звільнення з роботи, яка дає право на цю пенсію. Право на пенсію за вислугу років мають: окремі категорії працівників авіації; робітники локомотивних бригад; водії вантажних автомобілів, зайняті в технологічному процесі на шахтах, у рудниках, розрізах і рудних кар‘єрах на вивезенні вугілля, сланцю, руди, породи; механізатори комплексних бригад на розвантажувальних роботах у портах, а також плавсклад морського, річкового флоту і флоту рибної промисловості; працівники геологічних експедицій, партій, загонів, дільниць і бригад; робітники, зайняті на лісозаготівлях і лісосплаві, деякі категорії артистів театрів, працівники освіти, охорони здоров’я, а також соціального забезпечення в будинках-інтернатах для престарілих, — розповіла Ірина Ситникова.

Людина, яка отримує пенсію за вислугу років, може працювати, але тільки не там, де є право на призначення цього виду пенсії. У разі працевлаштування на посаду, що дає право на вислугу років, виплата пенсії припиняється, після залишення цієї роботи — відновлюється.

Законом України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи», який вступив в силу з 1 жовтня 2011 року, передбачено, що перерахунок розміру пенсії, обчисленого відповідно до ст. 28 ЗУ України «Про загальнообов‘язкове державне пенсійне страхування», проводиться при збільшенні розміру прожиткового мінімуму тільки непрацюючим пенсіонерам. Працюючі особи (в тому числі підприємці) право на перерахунок матимуть після звільнення з роботи або припинення підприємницької діяльності.

Ірина Миколаївна звернула увагу на те, що інвалідам II групи пенсія призначається в розмірі 90% пенсії за віком, а інвалідам III групи — 50% пенсії за віком. Але непрацюючим інвалідам II та III групи, які мають необхідний страховий стаж (для чоловіків 35, жінок — 30 років), пенсія по інвалідності виплачується у розмірі повної пенсії за віком. При цьому до категорії працюючих належать і підприємці, навіть якщо вони не отримують доходи і не звітують.

Непрацюючим пенсіонерам, які мають на своєму утриманні дітей до 18 років, до пенсії (за віком, по інвалідності та за вислугу років), відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення», виплачується надбавка в розмірі 150 грн. на кожну дитину.

Що стосується індексації пенсій, то працюючим пенсіонерам спочатку індексується оплата праці. Потім, за заявою пенсіонера, на підставі довідки підприємства або організації, де працює людина, органи Пенсійного фонду проводять індексацію пенсії. (Ірина Ситникова помітила, що в довідці вказується сума оплати праці, проіндексована сума і сума індексації.) Автоматично індексацію пенсій проводять тільки непрацюючим пенсіонерам.

 — Щомісяця управління Пенсійного фонду перевіряє працюючих пенсіонерів за даними персоніфікації. На жаль, є випадки, коли пенсіонери влаштовуються на роботу і своєчасно не повідомляють про це. Тобто вони приховують факт роботи, — розповіла Ірина Ситникова. — Відповідно до закону, суми пенсій, виплачених надміру внаслідок зловживань з боку пенсіонера або подання страхувальником недостовірних даних, можуть бути повернуті добровільно, або на підставі рішень територіальних органів Пенсійного фонду, або в судовому порядку. Тому я звертаюся до всіх пенсіонерів Слов’янська та Слов'янського району з проханням своєчасно (протягом 10 днів) повідомляти про своє працевлаштування або заняття підприємницькою діяльністю з метою запобігання переплат державних коштів.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
  Ви не авторизувались.
  Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
  ваш коментар:

  Читайте також:

  Пенсійний вік зросте для більшості пенсіонерів

  2 червня 2017, 15:15

  Трудових мігрантів можуть змусити платити в Пенсійний фонд

  1 червня 2017, 20:57

  Світовий банк підтримав проект пенсійної реформи

  31 травня 2017, 17:28

  Останні новини за сьогодні: